Düzce

Düzce’de 8 Köy ve Turistik Alanlara Giden Yolda Heyelan: Bölgede Hummalı Çalışma Devam Ediyor

Düzce ilinde bulunan 8 köy ve birçok turistik bölgeye giden yolda sabah saatlerinde heyelan meydana geldiği bildirildi. Heyelanın meydana geldiği bölgede hummalı bir şekilde çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Olayın Beyköy..

Düzce’de 8 Köy ve Turistik Alanlara Giden Yolda Heyelan: Bölgede Hummalı Çalışma Devam Ediyor

Düzce ilinde bulunan 8 köy ve birçok turistik bölgeye giden yolda sabah saatlerinde heyelan meydana geldiği bildirildi. Heyelanın meydana geldiği bölgede hummalı bir şekilde çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Olayın Beyköy beldesi grup yolunda meydana geldiği bilgisi üzerine, Mehtibey, Uğur, Derdin, Samandere, Hamamdağ, Yanık, Çakırsayfan ve Çatalçam köyleri ile Torkul Gölü, Sinekli Yaylası, Koca Yayla, Yanık Yaylası ve Samandere Şelalesi’ne giden yol üzerinde sağanak yağışlar sonrası toprakta yumuşama olunca sabah saatlerinde heyelan meydana geldi.

Heyelanın meydana gelmesiyle birlikte bölgeye ulaşımın kapanmasıyla birlikte İl Özel İdaresi ekiplerince çalışma başlatıldı. Heyelan kaldırma çalışmaları devam ederken, dere yatağına geçici alternatif yol yapımı sürdürülüyor. Daha önceden Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nden izin alarak yaylaya çıkmak için yola çıkan Ramazan Şahin, bölgede hummalı çalışmaların devam ettiğini belirterek, yolu kullanmak zorunda olduklarını ve açılmasını beklediklerini belirtti.

Heyelanın meydana geldiği bölgenin dron ile görüntülendiği belirtildi. Durumla ilgili çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL