Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DÜZCE’DE 29 ÜRETİCİYE İYİ TARIM UYGULAMALARI SERTİFİKALARI DAĞITILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın iyi tarım uygulamalarının yaygınlaştırılması ve kontrolü projesi kapsamında Düzce’nin Cumayeri İlçesi Iğdır Köyü’nde 29 üreticiye İyi Tarım Uygulamaları sertifikaları dağıtıldı. Sertifika dağıtım törenine Tarım ve Orman Düzce Müdürü Esra Uzun, Cumayeri İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa İlyasoğlu, proje sorumlusu teknik personel ve çiftçiler katıldı.

Esra Uzun, yapılan projenin bu yıl uygulamaya konulduğunu belirtti. Cumayeri İlçesi Iğdır Köyü’nde 29 üreticiyle 819 dekar alanda iyi tarım uygulamaları projesinin yürütüldüğünü ifade etti. Ayrıca, çiftçilerin projeyi benimsemesi ve yeni çiftçilerin de dahil olmak istemesinin sevindirici olduğunu vurguladı.

Gelecek yıl için Tarım ve Orman Bakanlığına yeni proje teklifi sunduklarını belirten Uzun, projelerinin kabul edilmesi durumunda çalışmaların devam edeceğini söyledi. Ayrıca, çiftçilerle bir araya gelerek bakanlığın iyi tarım uygulamalarındaki imkanları hakkında bilgi verdi ve çiftçilerin önerilerini dinledi. Tören, çiftçilere sertifikalarının dağıtılması ile sona erdi.