Düzce

Düzce’de 2024’e Kadar 838 Konut ve Afet Konutlarının Teslimi Planlanıyor!

Düzce’de İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor: 2024’te 838 Konut Teslim Edilecek DÜZCE (İHA) – Düzce’de, “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi kapsamında yapılacak bin 100 konut ile 676 afet konutunun inşaat..

Düzce’de 2024’e Kadar 838 Konut ve Afet Konutlarının Teslimi Planlanıyor!

Düzce’de İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor: 2024’te 838 Konut Teslim Edilecek
DÜZCE (İHA) – Düzce’de, “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi kapsamında yapılacak bin 100 konut ile 676 afet konutunun inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Düzce Valisi Selçuk Aslan, yapılan açıklamada, “Düzce merkezinde 634, Cumayeri’nde de 204 olmak üzere toplam 838 konutumuzun mayıs ayında teslimini planlıyoruz” dedi.

Düzce’ye bin 100 konut yapılması kararlaştırılmıştı ve 2022-2023 yılları arasında yaşanan sel ve deprem afetlerinden etkilenen kentte, bin 100 konutun yanı sıra 676 afet konutunun yapılmasına karar verildi. Böylelikle şehirde TOKİ eliyle yapılacak konut sayısı bin 776 oldu.

Vali Selçuk Aslan, Kirazlı Mahallesi’nde devam eden ve yakında tamamlanacak konut projesini yerinde inceledi. Ayrıca, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İl Müdürü Ali Kartal ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Nurhan Kartal’dan bilgiler aldı. İlçedeki 634 konutta, iş merkezi, cami ve okul bulunacağı öğrenildi.

838 konutun mayıs ayında teslim edilmesi planlanırken, ayrıca Akçakoca, Cumayeri, Çilimli, Yığılca, Gümüşova, Gölyaka ve Kaynaşlı ilçelerinde de yeni konut projelerinin devam ettiği belirtildi. Vali Aslan, yaptığı açıklamada, “İlimizde bin 100 konut yapılmasına ilişkin planlama çalışmalarımız oldu. Akabinde yaşanan deprem ve sel afetlerinin ardından, afet konutlarının da bu projeye dahil edilerek Düzce’deki konut sayısını bin 776’ya çıkardık” dedi.

Vali Selçuk Aslan, 838 konutun mayıs ayında teslim edilmesini planladıklarını ve diğer ilçelerdeki 531 konutun 2024 yılına kadar teslim edilmesi planlandığını belirtti. Ayrıca, 407 konutun ihale işlemlerinin son aşamaya geldiği ve Gümüşova, Gölyaka ve Kaynaşlı ilçelerinde yapılacağı ifade edildi. Vali Aslan, “Hummalı çalışmalar devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği ve AFAD ekiplerinin hızlı çalışmaları sayesinde, vatandaşlarımızın konutlarına kısa sürede ulaşmasını sağlamak için emek veriyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL