Düzce

Düzce Valisi Selçuk Aslan’dan Kahramanmaraş Depremleri Yıl Dönümü Mesajı

Düzce Valisi Selçuk Aslan, 6 Şubat 2023’te gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremlerin 1. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Aslan, depremin hala yüreklerde tazeliğini koruduğunu dile getirerek, toplumsal dayanışma, azim..

Düzce Valisi Selçuk Aslan’dan Kahramanmaraş Depremleri Yıl Dönümü Mesajı

Düzce Valisi Selçuk Aslan, 6 Şubat 2023’te gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremlerin 1. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Aslan, depremin hala yüreklerde tazeliğini koruduğunu dile getirerek, toplumsal dayanışma, azim ve kararlılık gösterilerek milletin gücünün bir kez daha ortaya konulduğunu belirtti. Depremin oluştuğu tarihten itibaren hızlı refleks, etkili müdahale, arama ve kurtarma ekiplerinin koordineli çalışmalarının devletin gücünü gösterdiğini söyledi.

Vali Aslan, bu tür zorlu süreçlerden ders alarak daha hazırlıklı olunacağını vurgulayarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde depremden etkilenen bölgelerdeki tahribatın giderilerek yeniden inşa sürecinin hızla sürdürüldüğünü belirtti. Başta Türkiye Tek Yürek kampanyası olmak üzere sivil toplum kuruluşlarının çabaları ve milletin desteğiyle depremzede vatandaşların yaralarının sarılmasına büyük katkı sağlandığını ifade etti.

Vali Aslan, 6 Şubat deprem felaketinin yıl dönümü vesilesiyle, gelecekte benzer felaketlerin bir daha yaşanmamasını umarak Yüce Allah’tan niyazda bulundu. Ayrıca depremlerde yaşamını yitiren vatandaşlara rahmet, ailelerine ve millete sabır ve baş sağlığı, yaralanan vatandaşlara ise acil şifalar diledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL