Düzce

Düzce Üniversitesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Arasında Yeni İş Birlikleri

DÜZCE(İHA) – Düzce Üniversitesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü arasındaki iş birliğini geliştirmek amacıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleşen programa; Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, Rektör Yardımcısı..

Düzce Üniversitesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Arasında Yeni İş Birlikleri

DÜZCE(İHA) – Düzce Üniversitesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü arasındaki iş birliğini geliştirmek amacıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleşen programa; Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdür vekili Sezgin Küçüktepe, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi ve Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şule Çeviker Ay, ilgili müdürler ile öğretim üyeleri katıldı.

Doç. Dr. Şule Çeviker Ay tarafından organize edilen toplantıda Aile ve Sosyal Hizmet Müdürlüğü’nün çalışma alanları tanıtıldı. Mevcut iş birliklerinde yaşanan sorunlar, yeni iş birlikleri ihtiyacı ve nelerin yapılabileceği konuşuldu. Toplantıda; Eğitim Fakültesi ve İl Müdürlüğü iş birliğiyle Çocuk Hakları Kongresi düzenlenmesi, yaşlı bakımı becerileri verilerek işsiz kadınlara istihdam sağlayacak proje planlanması gibi konular gündeme geldi.

Ayrıca, çocuk evlerindeki çocuklar için düşünme becerileri, spor, robotik gibi eğitimleri içeren ilgi, hobi, mesleki farkındalık geliştirici projeler ya da eğitimlerin yapılması gibi fikirler de konuşuldu. Evde bakım alan ve verenlere yönelik tükenmişlik, öfke kontrolü, yara bakımı gibi konularda eğitimlerin düzenlenmesi de toplantının gündemine geldi.

Toplantıda, gündeme gelen konuların bir protokole bağlı olarak yürütülmesi, iki kurum arasında protokolün uygulanması ve hızlı çalışmanın sağlanması amacıyla koordinasyon kurulunun oluşturulması önerildi. Ayrıca, evde bakım verenlerle ilgili tükenmişlik araştırmasının yapılması gibi konularda iş birliği hedeflendi. Bu iş birliğinin sonucunda oluşturulacak projeler ve protokoller ile sorunlara çözümler bulunması ve Bakanlık desteği alınması hedefleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL