Düzce

Düzce Üniversitesi, Çad Heyeti ile İş Birliği Protokolü İmzalayarak Uluslararasılaşmada Adım Attı

Düzce Üniversitesi’nin uluslararasılaşma çalışmaları kapsamında, Çad heyeti, Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir’le bir araya geldi ve iş birliği protokolü imzaladı. Çad heyeti, ilk olarak Rektör Sözbir ile bilimsel araştırmalar, akademik..

Düzce Üniversitesi, Çad Heyeti ile İş Birliği Protokolü İmzalayarak Uluslararasılaşmada Adım Attı

Düzce Üniversitesi’nin uluslararasılaşma çalışmaları kapsamında, Çad heyeti, Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir’le bir araya geldi ve iş birliği protokolü imzaladı. Çad heyeti, ilk olarak Rektör Sözbir ile bilimsel araştırmalar, akademik faaliyetler ve ortak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Daha sonra Düzce Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, Çad Institut National Superieur d’Elevage de Moussoro INSEM adına ise Genel Direktör Dr. Khadidja Hassaballah ile iş birliği protokolü imzaladı. Protokol, her iki kurum arasında akademik personel ve öğrenci değişim programlarının yürütülmesine, ortak projelerin yapılmasına, öğretim üyelerinin misafir öğretim üyesi olarak kabul edilmesine, sempozyum, konferans ve seminer gibi akademik programların düzenlenmesine imkan sağlıyor.

Çad heyeti, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Öztürk ile birlikte Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı Uygulama ve Araştırma Merkezi, Düzce Üniversitesi Süs ve Tıbbi Bitkiler Botanik Bahçesi ve Orman Fakültesi Herbaryumu gibi alanları ziyaret etti. Ayrıca Üretim Merkezi ve Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde incelemelerde bulundular. Misafir heyet, ziyaretlerin Düzce Üniversitesi’nin katma değerli akademik çalışmaları ve bölgesel kalkınma faaliyetleri hakkında bilgi ve tecrübe anlamında büyük katkısı olduğunu ifade ederek, iş birliği imkanlarını daha da artırmak istediklerini dile getirdi. Düzce Üniversitesi yetkilileri ise heyete gösterdikleri yakın ilgi için teşekkür ederek, iş birliği imkanlarını daha da genişletmek istediklerini belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL