Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Düzce Sağlık Müdürlüğü’nden 19 Ebe ve Hemşireye Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi

DÜZCE(İHA) – Anne sütü

DÜZCE(İHA) – Anne sütü ve emzirme danışmanlığı eğitimi kapsamında Düzce Sağlık Müdürlüğü, 19 ebe ve hemşireye eğitim programı düzenledi.

Sağlık Bakanlığı, 1991 yılından bu yana anne ve çocuk sağlığı hizmetleri kapsamında anne sütünün teşviki ve bebek dostu sağlık kuruluşları programını yürütmektedir. Bu program, bebek ve çocuk sağlığının korunması, hastalıkların azaltılması ve ölümlerin engellenmesi amacıyla uygulanmaktadır.

Düzce Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı bünyesindeki Sağlık Hayat Merkezi Eğitim Salonu’nda, 19 ebe ve hemşireye yönelik ‘Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitim’ programı düzenlendi. Bu program kapsamında, Atatürk Devlet Hastanesi, Düzce Üniversitesi Hastanesi ve Özel Çağsu Hastanesi’nde görev yapan personel eğitim aldı. Eğitim ve teorik uygulamaların ardından başarılı olan personellere eğitim belgeleri Sağlıklı Hayat Merkezi’nde görevli eğitmenler tarafından verildi. Bu eğitim programı, anne sütü ve emzirmenin önemini vurgulayarak, uzmanlık alanlarını genişletmeyi hedefliyor.