Düzce

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, Kırsal Kalkınma Yatırımları İçin Hibe Başvurularını Anlattı

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, Kırsal Kalkınma Yatırımları Ekonomik Yatırımlar için başvuruların 19 Şubat 2024 tarihine kadar devam edeceğini duyurdu. Müdür Uzun, Kaynaşlı ilçesinde faaliyet gösteren süt..

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, Kırsal Kalkınma Yatırımları İçin Hibe Başvurularını Anlattı

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, Kırsal Kalkınma Yatırımları Ekonomik Yatırımlar için başvuruların 19 Şubat 2024 tarihine kadar devam edeceğini duyurdu. Müdür Uzun, Kaynaşlı ilçesinde faaliyet gösteren süt ve süt ürünleri işletmesini ziyaret ederek işletme sahibinden bilgi aldı.

Ahmet Özer Topçu’nun kurduğu işletme, günlük 6 ton olmak üzere yıllık bin 870 ton süt işleme kapasitesine sahip. Topçu, sütten tereyağı, kaşar, çeçil, abaza, kolot, çörekotlu, örgü, kekikli, lor, çerkez, sepet, dil peynir çeşitlerini üretiyor ve bunları 500 gram ve 1 kilogram paketler halinde satışa sunuyor. Topçu’nun işletmesi Kırsal Kalkınma Yatırımları Ekonomik Yatırımlardan hibe desteği almıştı.

Müdür Uzun, Kırsal Kalkınma Yatırımları Ekonomik Yatırımlar kapsamında 2018 yılında işletmeye 203 bin 592 TL, 2012 yılında ise 74 bin 950 TL hibe ödemesi yaptıklarını belirtti. Kırsal Kalkınma Yatırımları ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları için başvuru sürecinin başladığını ve benzer tesisleri Düzce’ye kazandırmak için çalıştıklarını söyledi.

Müdür Uzun ayrıca, tarımsal ürünlerin işlenmesi, kurutulması, dondurulması, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar, tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar, yenilenebilir enerji kaynakları kullanımına yönelik yatırımlar, aile işletmeciliği, arıcılık, bilişim, el sanatları, İpek böceği, su ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiricilikleri gibi birçok alanda destek verdiklerini ve işletmelerin bu desteklerden yararlanmak için Tarım ve Orman Müdürlüğü ile iletişime geçebileceklerini belirtti.

Uzun, “Yatırımların artması, istihdamın güçlenmesi ve ekonominin canlanması adına projeleri desteklemeye devam edeceğiz” dedi. Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma Yatırımları Ekonomik Yatırımlar ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları başvurularını değerlendirmeye devam ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL