Düzce

Düzce İl Afet Risk Azaltma Planı İşbirliği Toplantısı Gerçekleştirildi

DÜZCE(İHA) – Düzce İl Afet Risk Azaltma Planı kapsamında, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü sorumluluk alanındaki destekleyici kurumlarla işbirliği ve koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının amacı, şehirlerde güvenli bir yaşam sağlamak,..

Düzce İl Afet Risk Azaltma Planı İşbirliği Toplantısı Gerçekleştirildi

DÜZCE(İHA) – Düzce İl Afet Risk Azaltma Planı kapsamında, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü sorumluluk alanındaki destekleyici kurumlarla işbirliği ve koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantının amacı, şehirlerde güvenli bir yaşam sağlamak, afetlerde can ve mal kayıplarını azaltmak, kaynakların etkin kullanımını sağlamak, iş birliğini arttırmak ve afet sonrası iyileştirme için harcamaları azaltmak olarak belirlendi. Bu amaçla hazırlanan Düzce İl Afet Risk Azaltma Planı kapsamında Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü sorumluluklarını destekleyici kurumlarla işbirliği ve koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya İl Müdürü Esra Uzun başkanlık etti. Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü, Düzce Orman İşletme Müdürlüğü, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Düzce İl Müftülüğü ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personeli de toplantıya katıldı.

Toplantıda, riskli alanlarda arazinin yanlış kullanılmasının önüne geçilmesi için alternatif tarım yöntemlerinin belirlenmesi ve bölge halkının teşvik edilmesi konuları ele alındı. Ayrıca, anız yangınları konusunda vatandaşlara yönelik bilgilendirmelerin yapılması, tarımsal sigorta oranlarının arttırılması için tanıtım çalışmalarının yaygınlaştırılması konuları da toplantıda ele alındı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL