Düzce

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü 2023 Yılında Başarılı Çalışmaları İle Dikkat Çekiyor

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 2023 yılı boyunca birçok alanda başarılı çalışmalara imza attı. Müdürlük, 889 ev temizliği, 124 öz bakım, 72 bin 21 sıcak yemek, 3 bin 952..

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü 2023 Yılında Başarılı Çalışmaları İle Dikkat Çekiyor

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 2023 yılı boyunca birçok alanda başarılı çalışmalara imza attı. Müdürlük, 889 ev temizliği, 124 öz bakım, 72 bin 21 sıcak yemek, 3 bin 952 gıda kolisi, bin 610 çocuğa giyim desteği gibi birçok hizmeti vatandaşlara sundu. Ayrıca 32 tekerlekli sandalye, 56 hasta yatağı, 7 akülü sandalye desteği ile 2040 çocuğa kırtasiye yardımı da gerçekleştirdi. Üstelik fazla gıda platformuna kayıtlı firmaların bağışladığı sebzeler ve meyveler de 678 ailenin sofrasına ulaştırıldı.

6 Şubat Maraş depremi sonrasında Düzce’ye yerleşen ailelere yönelik de yardımlar devam etti. 680 aileye psiko-sosyal destek sağlanırken, terapi desteğine ihtiyaç duyan vatandaşlar için çalışmalar yapıldı. Ayrıca şiddet mağduru ve kadın konuk evinde kalan 8 kadın ile 5 kadına psiko-sosyal destek verildi. Müdürlük, ayrıca diyabet hastası çocukların aileleri ile grup terapileri gerçekleştirerek destek sağladı.

Bununla birlikte, afet bölgesinde yardımlar da devam etti. Düzce Belediyesi’nin ekipleri için birçok tır dolusu yardım malzemesi gönderildi. Bu yardımlar arasında içme suyu, battaniye, gıda kolisi, çocuklar için oyuncak ve tüp gibi birçok malzeme bulunuyordu. Bu sayede, afet bölgesine destek olundu ve ihtiyaç duyan ailelere yardım eli uzatıldı.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 2023 yılı boyunca gerçekleştirdiği bu başarılı yardım faaliyetleri ile takdir topladı ve vatandaşlara umut ve destek oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL