Düzce

Düzce Belediyesi, Romanların Meslekleriyle Güçleneceği Proje İçin Eğitim Desteğini Sürdürüyor

Düzce Belediyesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından planlanan ve MARKA tarafından yürütülen ‘Kültürleriyle Farklı, Yetenekleriyle Farklı, Meslekleriyle Güçlü Romanlar’ projesine eğitim desteği sağlıyor. Bu proje, şehirde yaşayan Roman vatandaşların..

Düzce Belediyesi, Romanların Meslekleriyle Güçleneceği Proje İçin Eğitim Desteğini Sürdürüyor

Düzce Belediyesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından planlanan ve MARKA tarafından yürütülen ‘Kültürleriyle Farklı, Yetenekleriyle Farklı, Meslekleriyle Güçlü Romanlar’ projesine eğitim desteği sağlıyor. Bu proje, şehirde yaşayan Roman vatandaşların entegrasyonu ve değerleriyle ilgili çalışmaları hedefliyor.

Düzce Belediyesi, projenin yürütülmesine destek olmak için Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Kültürleriyle Farklı, Yetenekleriyle Farklı, Meslekleriyle Güçlü Romanlar’ Projesi’ne eğitim desteği veriyor. Bu proje, Roman vatandaşların Düzce’ye kattıkları değeri ortaya çıkarmayı amaçlıyor.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından yürütülen projede Düzce Belediyesi, İŞKUR, Halk Eğitim Merkezi ve İl Özel İdaresi ile birlikte çalışıyor. BELMEK çatısı altında açılan kurslar genişletilerek kişisel gelişim eğitimleri geniş kapsamda sunuluyor.

BELMEK, Aziziye Mahallesi Düzce Belmek Ana Bina, Bahçeşehir ek hizmet binası, Düzce Belediyesi ana bina, Beyciler ve Çamköy Mahalle Konağı, Çakırlar Mahallesi Sosyal Tesisi olmak üzere toplam 6 noktada kursiyerlere eğitimler düzenliyor.

Proje kapsamında verilen eğitimlerin yanı sıra, tekstil sektörüne yönelik eğitim ve üretim atölyesinin kurulması planlanıyor. Bu atölye sayesinde kadınların mesleki becerilerinin artırılması ve kurulacak kooperatif ile emeklerinin değerlendirilmesi hedefleniyor. Eğitimlerin devamlılığının sağlanması için gerekli önlemler alınacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL