Düzce

Düzce Belediyesi Kent Konseyi, Engelsiz Kentler için Öncü Projelerini Anlattı

Düzce Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kent Konseyi, “Yeni Yüzyılda Erişilebilir Kentler” temalı toplantıya katıldı. Toplantıda, Düzce Belediyesi öncülüğünde dezavantajlı grupların sosyal yaşama entegrasyonu için yapılan çalışmalar anlatıldı. Düzce Belediyesi Kent..

Düzce Belediyesi Kent Konseyi, Engelsiz Kentler için Öncü Projelerini Anlattı

Düzce Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kent Konseyi, “Yeni Yüzyılda Erişilebilir Kentler” temalı toplantıya katıldı. Toplantıda, Düzce Belediyesi öncülüğünde dezavantajlı grupların sosyal yaşama entegrasyonu için yapılan çalışmalar anlatıldı. Düzce Belediyesi Kent Konseyi TKKB, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda projelerini tanıttı. 15. Dönem Başkanlık Devir Teslim Töreninin de yapıldığı toplantıda Düzce Kent Konseyi’nde yer alan Genel Sekreter Ayfer Yüksel, erişilebilir kentler konusunda Düzce’de yapılan çalışmaları anlattı.

Yüksel, Kocaeli ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya katılmamıza imkan sağladığı için Başkan Dr. Faruk Özlü’ye teşekkür etti. Düzce’de Kent Konseyi olarak önemli işlere imza attıklarını ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Toplantının devir tesliminin ’Engelsiz Kentler’ vurgusu ile yapılmasının anlamlı olduğunu belirtti. Çalıştayda Türkiye Kent Konseyleri Birliği çatısı altında engelsiz yaşamların desteklenmesi konusunda yapılan çalışmaları ve iyi uygulama örneklerini paylaştıklarını belirtti. Ayrıca, Düzce Kent Konseyi olarak kısıtlı yaşam hakları olan Çölyak hastalarının talebine karşılık Başkan Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla Beltur Turizm işletmeleri kanalıyla Kusursuz Kafe’de uygulanan Çölyak Mutfağını paylaştığını belirtti. Engelli vatandaşlarının sosyal hayatın hiçbir noktasında zorluk yaşamaması için projelerinin ve çalışmalarının devam edeceğini belirtti. Çalıştay’ın tüm paydaşlar için hayırlar getirmesini diledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL