Düzce

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü: En Ucuz Suyu Biz Veriyoruz

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, su tüketim bedellerinin yüksek olduğu yönündeki şikayetleri yanıtladı. Özlü, Düzce’nin su fiyatlarının diğer illere göre daha uygun olduğunu belirtti. Belediye Başkanı, görev süresi boyunca..

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü: En Ucuz Suyu Biz Veriyoruz

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, su tüketim bedellerinin yüksek olduğu yönündeki şikayetleri yanıtladı. Özlü, Düzce’nin su fiyatlarının diğer illere göre daha uygun olduğunu belirtti. Belediye Başkanı, görev süresi boyunca su bedelinin en düşük tutulduğunu ve aynı zamanda atık su ve evsel atık tutarlarının da düşük olduğunu vurguladı. Özlü, Bolu ve Sakarya’nın fiyat tarifeleriyle kıyaslama yaparak eleştirilere yanıt verdi.

Özlü, yaptığı açıklamada, Düzce Belediyesinin suyunu her zaman en uygun fiyatla vatandaşlara ulaştırdığını ifade etti. Meskenlerin suya m3 başına Düzce’de 10,75 lira öderken, Bolu’da 12,67 lira, Sakarya’da 18,77 lira ödediğini belirtti. Ayrıca işyerlerinin de Düzce’de 24 lira, Bolu’da 36 lira, Sakarya’da 39 lira ödediklerini söyledi. Atık su bedelinin de Düzce’de tüm mesken ve iş yerlerinde 2023 yılında m3 başına 2,00 lira olduğunu, Bolu’da su bedelinin yüzde 50’si (6,33 lira), Sakarya’da ise yüzde 40’ı (7,50 lira) oranında olduğunu açıkladı. Ayrıca evsel atık bedelinin Düzce’de aylık 28 lira iken, Bolu’da 46 lira olduğunu ifade etti. Özlü, belediyenin diğer belediyeler gibi her ay zam yapmadığını ve sabit ve ucuz fiyat politikası benimsediğini belirtti. Düzce Belediyesi’nin bu politikayı yeni dönemde de sürdüreceğini vurguladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL