Düzce

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Vizyonu: Şehrin Gelecek 50 Yılını Belirleyen Kalıcı Eserler

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehrin geleceğini planlamak ve kalıcı eserler bırakmak için çalıştıklarını belirtti. Başkan Özlü, Konuralp antik kent kazılarından Mobilya Kent projesine kadar birçok önemli çalışmanın şehrin..

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Vizyonu: Şehrin Gelecek 50 Yılını Belirleyen Kalıcı Eserler

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehrin geleceğini planlamak ve kalıcı eserler bırakmak için çalıştıklarını belirtti. Başkan Özlü, Konuralp antik kent kazılarından Mobilya Kent projesine kadar birçok önemli çalışmanın şehrin gelişimine katkı sağlayacağını vurguladı. Başkan, 300 dönümlük arazinin mobilya kenti için ayrıldığını ve bu projeyle Düzce’nin mobilya sektöründe öne çıkmasını hedeflediklerini söyledi.

Özellikle itfaiye teşkilatı ve pazar yerinin yanı sıra Asar Deresi projesi gibi yatırımların şehrin çehresini değiştirdiğini belirten Özlü, gelecek 50 yıl için kalıcı eserler bırakmayı hedeflediklerini ifade etti. Konuralp Antik Kenti’nde sürdürülen kazı çalışmalarına da değinen Başkan Özlü, buranın dünya kültür mirasına dahil edilmesi için çaba gösterdiklerini ve önemli eserler bulduklarını aktardı.

Özlü, Konuralp’in turizm açısından önemine dikkat çekerek, antik tiyatro restorasyonu ve müze projeleriyle bölgenin turizm potansiyelini artırmayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, Konuralp’in Düzce’nin gizli bir cennet olduğunu ve bu potansiyelin gün ışığına çıkarılması gerektiğini vurguladı. Gelecek 10 yılda Düzce’nin turizmde daha aktif bir rol oynamasını ve bölgeye daha fazla turist çekmeyi hedeflediklerini ifade etti. Özlü, Konuralp’in gelişmesi ve Düzce’nin turizmde daha fazla canlanması gerektiğine inandıklarını dile getirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL