Düzce

Düzce Atletik, Kadıköy Basketbol’u 58-54 yenerek galip geldi

TBF Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi’nde 8. hafta maçında Düzce Atletik, Kadıköy Basketbol’u 58-54 yenerek galibiyetle ayrıldı. Karşılaşma Bahçeşehir Spor Kompleksi’nde gerçekleşti ve Düzce Atletik ev sahibi olarak maça çıktı. Maçın..

Düzce Atletik, Kadıköy Basketbol’u 58-54 yenerek galip geldi

TBF Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi’nde 8. hafta maçında Düzce Atletik, Kadıköy Basketbol’u 58-54 yenerek galibiyetle ayrıldı. Karşılaşma Bahçeşehir Spor Kompleksi’nde gerçekleşti ve Düzce Atletik ev sahibi olarak maça çıktı.

Maçın ilk periyodunda iki takım da sayı bulmakta zorluk çekerken, Düzce Atletik 15-10’luk skorla öne geçti. İkinci periyotta Esma Çengel’in üç sayılık atışlarıyla Düzce Atletik, ilk devreyi 33-29 önde kapattı. Maçın ikinci devresinde Düzce Atletik üst üste sayılar bularak farkı 13 sayıya çıkartarak üstünlüğünü devam ettirdi. Ancak son periyotta Kadıköy Basketbol, 13 sayı farkı eriterek mücadeleyi sürdürdü ve maç Düzce Atletik’in 58-54 galibiyeti ile sonuçlandı.

Düzce Atletik’te Melike Nur Gürbüz, Esma Çengel ve Azra Hatice Kaplan oyuna etkili bir performans sergilerken, Kadıköy Basketbol’da İlksan Feyza Gerali ve Sıla Naz Baş da çift hanelere ulaşarak skorda etkili oldular.

Düzce Atletik’in Kadıköy Basketbol’u mağlup ettiği bu karşılaşma, ligdeki sıralamalar ve takımların performansları açısından önemli bir sonuç olarak kayıtlara geçti. Bu galibiyetle Düzce Atletik, ligdeki konumunu güçlendirirken, Kadıköy Basketbol ise önümüzdeki maçlarda tekrar toparlanarak mücadelesini sürdürecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL