Düzce

Düzce ASM 12 bin 500 kişiye hizmet verecek

DÜZCE(İHA) – Düzce’nin Aziziye Mahallesinde yapımı tamamlanan ve 12 bin 500 kişiye hizmet verecek olan Aile Sağlığı Merkezi’ni (ASM) Vali Selçuk Aslan inceledi. Aziziye Mahallesinde eskiden Verem Savaş Dispanseri ve 112 Başhekimliği olarak kullanılan …

Düzce ASM 12 bin 500 kişiye hizmet verecek

DÜZCE(İHA) – Düzce’nin Aziziye Mahallesinde yapımı tamamlanan ve 12 bin 500 kişiye hizmet verecek olan Aile Sağlığı Merkezi’ni (ASM) Vali Selçuk Aslan inceledi.

Aziziye Mahallesinde eskiden Verem Savaş Dispanseri ve 112 Başhekimliği olarak kullanılan bina, hizmet alanının genişlemesi ve yeni binaya ihtiyaç duyulması neticesinde yıkılan bina Sağlık Bakanlığı tarafındın yenilenerek inşa edildi. Hizmete giren binada Merkez Toplum Sağlığı Merkezi idari birimleri, 112 Acil Sağlık Hizmeti Başhekimliği hizmet vermeye başladı. Toplum Sağlığı Merkezi içerisinde; idari, aile hekimliği, taşınır kayıt, disiplin, mobil sağlık hizmetleri, çevre sağlığı birimleri hizmet veriyor.

Sağlık yatırımlarının artarak devam ettiği Düzce’de Vali Selçuk Aslan aile sağlığı merkezi incelerken, Sağlık Müdürü Dr. Yasın Yılmaz’dan bilgiler aldı.

Dr. Yılmaz, 5 aile hekimliği birimli olarak yapılan aile sağlığı merkezinde 2 aile hekimliği biriminin daha açılmasına Sağlık Bakanlığının onayladığını çekilen kura ile hekim atamışının yapıldığını 15 Kasım 2023 tarihinde hizmet vermeye başlayacağını bildirdi.

Aile Sağlığı Merkezi; Aziziye, Mergiç mahalleleri ile Mamure, Şaziye, İhsaniye, İstilli ve Karadere Hasanağa köylerinde yaşayan yaklaşık 12 bin 500 kişiye hizmet verilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL