Teknoloji

Dünyanın İlk Süper Denizaltısı Migaloo M5: Unutulmaz Bir Yolculuk İçin 2 Milyar Dolarlık Yatırım!

Yakın zamanda tanıtılan ve dünyanın en ilk süper denizaltısı olan Migaloo M5, oldukça lüks bir denizaltıdır. 165 metre uzunluğa sahip olan bu denizaltı, 20 yolcu ve 40 mürettebat üyesi taşıyabiliyor..

Dünyanın İlk Süper Denizaltısı Migaloo M5: Unutulmaz Bir Yolculuk İçin 2 Milyar Dolarlık Yatırım!

Yakın zamanda tanıtılan ve dünyanın en ilk süper denizaltısı olan Migaloo M5, oldukça lüks bir denizaltıdır. 165 metre uzunluğa sahip olan bu denizaltı, 20 yolcu ve 40 mürettebat üyesi taşıyabiliyor ve dört hafta sürekli olarak su altında kalabiliyor. 2 milyar dolara mal olan bu denizaltı, tam bir lüks gemi olarak tasarlanmıştır. Ayrıca bu denizaltı, Titanic’in derinliğinin yarısından biraz fazla olan 250 metre derinliğe dalmakta da yeterli. Denizaltı, Avusturya’nın Graz kentinde bulunan tasarım firması Migaloo tarafından tasarlanmış ve oldukça iddialı bir yapıya sahip.

CEO Christian Gumpold, bu denizaltının özellikle milyarderleri hedeflediğini belirtmiş ve süper yat deneyimi olan veya olmayan, ayrıcalık, güvenlik, macera veya deneyim konusunda olağanüstü talepleri olan vizyon sahibi milyarderleri hedeflediklerini belirtmiştir. Bu yeni bir proje olduğu için, tasarım ve inşaat süreci oldukça maliyetli olacak ve birçok yeni karar alınması gerekecektir. Bu denizaltı, su altına dalış yapmadan önce yüzeyde de çalışabiliyor. Ayrıca, bu denizaltı diğer denizaltılar gibi su altına dalış yapmadan önce yüzeyde de çalışabiliyor, dalış yapmadan önce misafirler helikopterle karşılanabilir. Yat ayrıca alçalma gerçekleştirirken büyük yerleşik depolama tanklarının kaldırma kuvvetini azaltmak için suyla dolması durumunda alçalabiliyor. Bu denizaltının iç mekanı büyük ölçüde altın ve beyaz deriyle kaplanmış olup, oldukça şık bir dekorasyon ve rahat kanepeler ve şezlonglar bulunmaktadır.

Migaloo M5, milyarderleri cezbetmek ve onları hayata geçirmek amacıyla çeşitli projelerle tanınmaktadır. Migaloo, yaklaşık on yıl önce dünyanın herhangi bir yerine taşınabilecek yüzen özel adalara ilişkin bir konsept yayınlamıştı. Ancak bu konsept, şimdiye kadar hayata geçmedi. Bu denizaltı, oldukça etkileyici ve lüks bir yapıya sahip olup, şov sektörüne oldukça farklı bir bakış açısı getireceğe benziyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL