Düzce

Dr. Faruk Özlü’nün liderliğinde Mobilya Kent Düzce Projesi hayata geçiyor

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Mobilya Kent Düzce projesi için gerekli olan arazilerin bedeli karşılığında belediyenin mülkiyetine geçtiğini duyurdu. Projenin amacı, şehrin gelişimine katkıda bulunmak ve ahşap ve mobilya..

Dr. Faruk Özlü’nün liderliğinde Mobilya Kent Düzce Projesi hayata geçiyor

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Mobilya Kent Düzce projesi için gerekli olan arazilerin bedeli karşılığında belediyenin mülkiyetine geçtiğini duyurdu. Projenin amacı, şehrin gelişimine katkıda bulunmak ve ahşap ve mobilya sanayinin ulusal ve uluslararası seviyelerde büyümesini sağlamaktır. Bu kapsamda Düzce’de ağaç sanayinin mobilyaya dönüştürülmesi ve ticari hacminin artırılması için özel bir alan oluşturulacak. Bu amaçla, 300 dönümlük arazi Düzce Belediyesi’ne devredildi.

Tapu teslim töreninde konuşan Vali Selçuk Aslan, proje için Milli Emlak’a ait olan arazinin bedeli karşılığında belediyeye devredildiğini belirtti. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü de proje hakkında açıklamalarda bulunarak, ağaç işçiliğinin Düzce’de daha yüksek katma değer oluşturacak şekilde mobilya üretimine dönüştürülmesinin hedeflendiğini söyledi. Projeye destek veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye teşekkürlerini ileten Özlü, proje sayesinde Düzce’nin Türkiye’nin mobilya alanında önde gelen şehirlerinden biri olacağını belirtti. Projenin toplam değeri 90 milyon TL olduğu ifade edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL