Düzce

Diyabetli çocuklar aile kampı

Kocaeli Üniversitesi ve Düzce Üniversitesi Çocuk Endokrin Bilim Dalları iş birliğiyle Kocaeli’de “Diyabetli Çocuklar Aile Kampı” gerçekleştirildi. Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim …

Diyabetli çocuklar aile kampı

Kocaeli Üniversitesi ve Düzce Üniversitesi Çocuk Endokrin Bilim Dalları iş birliğiyle Kocaeli’de “Diyabetli Çocuklar Aile Kampı” gerçekleştirildi.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın eşi Doç. Dr. Figen Büyükakın, Türkiye Diyabet Vakfı Başkanı Prof. Dr. Temel Yılmaz ile 40 yılı diyabetle geçiren diyabetli iş insanları kampın ziyaretçileri arasındaydı.

Prof. Dr. Filiz Çizmecioğlu Jones ve Prof. Dr. İlknur Arslanoğlu’nun organizasyonuyla yapılan ve her iki bilim dalının kadrosundan; 7 diyabet hemşiresi, 7 çocuk endokrin uzmanı, 1 diyetisyenin yer aldığı kampa, 35 çocuk ve aileleri ile birlikte 150’ye yakın kişi katıldı.

Kampta teorik ve pratik diyabet teknolojileri eğitimi verildi. Ayrıca aileler, konferans salonunda yoğun bir eğitim ve motivasyon programına tabi tutulurken, çocuklar; kovboy park aktivitesi, müzikli eğlence, koro ile konser hazırlığı, resim çalışmaları ve yüz boyama gibi etkinliklerle eğlenceli saatler yaşadı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL