Manşet Zonguldak

Devrek’te Coşkulu Miraç Kandili Kutlaması!

Devrek ilçesinde Miraç Kandili coşkuyla kutlandı. Zonguldak’ın Devrek ilçesinde, merkez ve köylerde yaşayan vatandaşlar, Miraç Kandili’ni coşkuyla kutladı. İlçedeki Merkez Hacı İbrahim Ağa Yeni Cami’de düzenlenen programda devlet görevlisi, gecenin..

Devrek’te Coşkulu Miraç Kandili Kutlaması!

Devrek ilçesinde Miraç Kandili coşkuyla kutlandı. Zonguldak’ın Devrek ilçesinde, merkez ve köylerde yaşayan vatandaşlar, Miraç Kandili’ni coşkuyla kutladı. İlçedeki Merkez Hacı İbrahim Ağa Yeni Cami’de düzenlenen programda devlet görevlisi, gecenin önemi hakkında konuşma yaptı. Program ve namaz çıkışının ardından hayırsever vatandaşlar tarafından cemaate çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Müftülük görevlisi, “Kameri aylardan Recep ayının 27. gecesi olan Miraç Kandili’ni kutlamanın huzur ve mutluluğu içerisine girmiş bulunmaktayız. Bu mübarek gecenin tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Miraç Kandili Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammet Mustafa (s.a.v) Efendimizin gecenin bir anında Mekke’deki Mescid-i Haram’dan Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya oradan da göklere seyahat ettirildiği mübarek bir gecenin adıdır. Bu gecede Resülüllah’a Yüce Allah’ın kudretinin ne kadar ne kadar büyük, ilmin ne kadar geniş olduğunu belirten alametler gösterilmiştir. Miraç daha önce hiç kimseye nasip olmayıp, Sevgili Peygamberimize Rabbimizin özel bir ikramıdır. Miladı 621 yılında vuku bulmuştur” diye konuştu.

Miraç Kandili, İslam inancına göre, Peygamber Muhammed’in Allah’ın huzuruna yükseldiği ve geri döndüğü gecedir. Bu gecenin önemi, İslam alemi için oldukça büyüktür ve her yıl coşkuyla kutlanır. Devrek’te de bu kutsal gecenin coşkusu, cemaat tarafından bir arada yaşandı. Coşkuyla kutlanan Miraç Kandili, vatandaşların bir araya gelerek manevi anlamda birlik ve beraberliklerini pekiştirdiği bir gün oldu.

Hayırsever vatandaşlar, program ve namaz çıkışının ardından cemaate çeşitli ikramlarda bulundu. Bu ikramlar, gecenin manevi atmosferini daha da güzelleştirdi. Vatandaşlar, birbirlerine ikramda bulunarak, Miraç Kandili’nin bereketini birlikte paylaştılar.

Miraç Kandili’nin coşkuyla kutlanması, Devrek halkının manevi duygularını paylaşmasına vesile oldu. Bu özel gecenin anlamı ve önemi cemaat tarafından bir kez daha hatırlandı ve kutlandı. Devrek halkı, birlik ve beraberlik içinde bu kutsal gecenin bereketini birlikte yaşadı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL