Karabük

Devlet Sanatçısı Sadi Yaver Ataman unutulmadı

Devlet Sanatçısı Sadi Yaver Ataman vefatının 29. Yılında Karabük’ün Safranbolu ilçesinde anıldı. Safranbolu’nun değeri Devlet Sanatçısı Sadi Yaver Ataman, vefatının 29. yılında Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde anıldı. Safranbolu …

Devlet Sanatçısı Sadi Yaver Ataman unutulmadı

Devlet Sanatçısı Sadi Yaver Ataman vefatının 29. Yılında Karabük’ün Safranbolu ilçesinde anıldı.

Safranbolu’nun değeri Devlet Sanatçısı Sadi Yaver Ataman, vefatının 29. yılında Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde anıldı. Safranbolu Belediyesi ve Safranbolu Kültür ve Turizm vakfı ortaklığında düzenlenen programın sunuculuğunu Sadi Yaver Ataman’ın torunu Ataman Erkul yaptı. Safranbolu erkek ve kadın halk oyunları gösterileri ile başlayan gecede, bağlamalarda Arif Balaban, Hasan Genç, kavalda Okan Alkan, meyde Emre Demirkol, kabak kemane ile kemençede Serhan Yılmaz, ritimde Mehmet Soygür ile birlikte sahneye çıkan gecenin solisti Dr. Öğr. Üyesi Gülcan Ertan Hacısüleymanoğlu 17 türkü seslendirdi.

İzleyenlerden büyük beğeni toplayan gösteriler ve konser sonunda sahneye çıkarak konuşma yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse,” UNESCO’ya dahil edildiğimiz 1994 yılında hayata gözlerini yumdu Sadi Yaver Ataman. Rahmetle, saygıyla, sevgiyle anılmayı hak eden bir insan. Somut olmayan kültürel mirasımıza sağladığı katkıdan dolayı anıyor, programda emeği geçen ve Devlet sanatçımızı andığımız geceye katılan tüm izleyicilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından hatıra fotoğrafı ile program sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL