Düzce

Deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı

Düzce Sağlık Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde Aliya İzzet Begoviç erkek öğrenci yurdunda deprem tatbikatı’ gerçekleştirildi. Deprem kuşağında olan Düzce’de sık sık deprem tatbikatları gerçekleştiriliyor. GSB Düzce Aliya İzzet …

Deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı

Düzce Sağlık Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde Aliya İzzet Begoviç erkek öğrenci yurdunda deprem tatbikatı’ gerçekleştirildi.

Deprem kuşağında olan Düzce’de sık sık deprem tatbikatları gerçekleştiriliyor. GSB Düzce Aliya İzzet Begoviç öğrenci yurdunda tatbikat yapıldı. Senaryo gereği akşam saat 20.00’da 5,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem ile birlikte verilen alarm ile öğrenciler ilk olarak bulundukları yerde çök kapan tutun yaparak beklemeye başladı. Depremin sarsıntısının bitmesiyle birlikte yurtta bulunan bin 68 öğrenci yurdu boşaltarak toplanma alanına çıktı. Deprem anında ve tahliye esnasında yaralanan 3 öğrenci olduğu tespit edilmesi üzerine 112 Acil Çağrı merkeziyle irtibata geçilerek UMKE ve ambulans desteği istendi. UMKE ekiplerince ilk müdahaleleri olay yerinde yapılan yaralı öğrenciler güvenli alana taşınarak il ambulans servisine bağlı acil yardım ambulanslarına teslim edilerek sağlık kuruluşlarına nakilleri sağlandı.

Gerçekleştirilen tatbikata 1 AFAD, 3 UMKE, 2 Acil Yardım Ambulansı ile 22 UMKE personeli, 6 ambulans personeli 3 AFAD personeli, 15 Gençlik ve Spor Personeli ve yurtta kalan bin 68 üniversite öğrencisi katılım sağladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL