Düzce

Delta Alfa Çorap Fabrikasında Kadın Çalışanlara Kanserde Erken Teşhis Eğitimi Ve Sağlık Taraması Yapıldı

DÜZCE(İHA) – Çilimli ilçesinde bulunan Delta Alfa Çorap fabrikasında çalışan kadınların sağlığına dikkat çekmek amacıyla Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından önemli bir etkinlik düzenlendi. Kanserde erken teşhisin önemi anlatılırken, kadın..

Delta Alfa Çorap Fabrikasında Kadın Çalışanlara Kanserde Erken Teşhis Eğitimi Ve Sağlık Taraması Yapıldı

DÜZCE(İHA) – Çilimli ilçesinde bulunan Delta Alfa Çorap fabrikasında çalışan kadınların sağlığına dikkat çekmek amacıyla Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından önemli bir etkinlik düzenlendi. Kanserde erken teşhisin önemi anlatılırken, kadın çalışanlara sağlık taraması da yapıldı.

Delta Alfa Çorap fabrikasında kadın çalışanlara yönelik farkındalık eğitimi ve sağlık taraması gerçekleştirildi. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’nden gelen personel, kadınları kanserde erken teşhisin önemi, kanser türlerinin risk faktörleri, belirtileri, tanı ve tedavi yöntemleri, kanserden korunma yolları ve sağlıklı yaşam konularında bilgilendirdi.

Eğitim sonrası, kadın çalışanların sağlığını kontrol etmek amacıyla gezici kanser tarama aracında sağlık taraması yapıldı. Kanser tarama aracı, test yaptırmak isteyen kadın çalışanlara hizmet verdi.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik, kadınların sağlığına verilen önemin bir göstergesi oldu. Sağlık taramalarının, kadınların düzenli olarak sağlık kontrollerini yaptırmaları konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflediği belirtildi. Delta Alfa Çorap fabrikasında gerçekleştirilen etkinlik, kadınların sağlıklı yaşamlarını sürdürebilmeleri açısından oldukça önemli bir adım olarak değerlendirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL