Dünya

Çinli Milyarder Bankacının Aniden Kaybolması Ve İstifası Şoke Etti!

Çin’deki China Renaissance yatırım bankası, 16 Şubat 2022 tarihinde kurucusu Bao Fan’dan haber alınamadığını duyurdu. Bao Fan bir yıldır kayıptı ve sonunda Çin Renaissance Holdings’teki tüm görevlerinden istifa etti. Banka..

Çinli Milyarder Bankacının Aniden Kaybolması Ve İstifası Şoke Etti!

Çin’deki China Renaissance yatırım bankası, 16 Şubat 2022 tarihinde kurucusu Bao Fan’dan haber alınamadığını duyurdu. Bao Fan bir yıldır kayıptı ve sonunda Çin Renaissance Holdings’teki tüm görevlerinden istifa etti. Banka tarafından yapılan açıklamada, Bao Fan’ın sağlık sorunları ve ailesiyle daha fazla zaman geçirmek istediği gerekçesiyle görevinden ayrıldığı belirtildi. Ayrıca, kurucu ortak Xie Yi Jing’in, Bao’nun en üst düzey görevlerini üstleneceği duyuruldu. Ancak Bao Fan’ın nerede olduğuna dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bao Fan’ın geçen yıl Şubat ayında kaybolması, Çin iş dünyasında büyük bir şok yaratmıştı. Birkaç gün sonra China Renaissance, milyarder bankacının soruşturma yürüten savcılar ve yetkililerle iş birliği yaptığını duyurmuştu. Ancak Bao Fan’ın nerede olduğu hakkında hala net bir bilgi bulunmamaktadır.

İHA’nın yayınladığı habere göre, Çinli milyarder Bao Fan’ın istifasının arkasında sağlık sorunları ve ailesiyle daha fazla zaman geçirmek istemesi olduğu belirtilmiştir. Ancak bu istifanın gerçek nedeni hala netlik kazanmamıştır. China Renaissance Holdings bankasının kurucularından biri olan Bao Fan’ın kaybolması ve istifası, finans dünyasında büyük yankı uyandırmıştır. Bu olayla ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için haberi hazırlayan İhlas Haber Ajansı’na başvurulabilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL