Düzce

Çiftçinin toprağı dijital analiz edilecek

DÜZCE(İHA) – Düzce İl Özel İdaresi tarafından alınan dijital toprak analiz cihazı ile çiftçinin toprağı dava verimli kullanması sağlanacak. Cihat ile tarımda verimlilik arttırılacak. Düzce Vali Selçuk Aslan, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları …

Çiftçinin toprağı dijital analiz edilecek

DÜZCE(İHA) – Düzce İl Özel İdaresi tarafından alınan dijital toprak analiz cihazı ile çiftçinin toprağı dava verimli kullanması sağlanacak. Cihat ile tarımda verimlilik arttırılacak.

Düzce Vali Selçuk Aslan, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Milletvekili Ayşe Keşir ve Milletvekili Ercan Öztürk, oda başkanlarımızın katılımıyla İl Özel İdaresi ile Ziraat Odaları arasında Dijital Toprak Analiz Cihazının kullanımına ilişkin protokol imzalandı.

Dijital toprak analiz cihazı toprağın ph değerini, organik madde, azot, fosfor, potasyum ve kil miktarlarını, katyon değişim oranı ile sıcaklığını kısa sürede ölçerek, çiftçilerin daha verimli ürünler yetiştirebilmesine imkan sağlayacak.

Vali Selçuk Aslan, Düzceli çiftçilere cihazın hayırlı olmasını diledi.

Milletvekili Ayşe Keşir, “Düzce’de çiftçilerimizin kullanımı için dijital ve seyyar taşınabilir bir toprak analiz cihazı var. İl Özel İdare ve Ziraat Odası Başkanlarımızla ortak protokol imzaladık. Çiftçilerimize hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

Milletvekili Ercan Öztürk ise Dijital Toprak Analiz Cihazının sağladığı faydalara dikkat çekerek “Bu dijital toprak analiz cihazı, toprağın ph değerini, organik madde, azot, fosfor potasyum ve kil miktarlarını, toprağın katyon değişim miktarını ve sıcaklığını kısa sürede ölçerek, çiftçilerimizin daha verimli ürünler yetiştirebilmesine imkan sağlayacaktır. Dijital toprak analiz cihazının alınmasını sağlayan İl Özel idaremize teşekkür ediyor, Ziraat Odalarımıza ve çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL