Karabük

CHP Milletvekili Cevdet Akay, Karabük’ün İşsizlik Sorununu TBMM’ye Taşıdı: İlçelerin OSB Talepleri Gündemde!

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, Karabük’ün işsizlik sorununu ve ilçelerin Organize Sanayi Bölgesi (OSB) taleplerini TBMM Genel Kurulu’nda dile getirdi. Akay, Karabük’ün nüfusunun..

CHP Milletvekili Cevdet Akay, Karabük’ün İşsizlik Sorununu TBMM’ye Taşıdı: İlçelerin OSB Talepleri Gündemde!

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, Karabük’ün işsizlik sorununu ve ilçelerin Organize Sanayi Bölgesi (OSB) taleplerini TBMM Genel Kurulu’nda dile getirdi. Akay, Karabük’ün nüfusunun artmasına rağmen iş imkanlarının yetersiz olduğunu vurgulayarak, ilin sadece bir tane OSB’si olduğunu ve Demir-Çelik Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olmadığını dile getirdi.

Milletvekili Akay, ayrıca Eskipazar ve Eflani ilçelerinin OSB taleplerini de gündeme getirerek, Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı çalışmalarının bir an önce tamamlanması ve Eflani Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin ilimize kazandırılması gerektiğini söyledi. Ayrıca, Yenice Orman Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesinin iptal edildiğini de belirtti ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın bu konudaki cevabını TBMM’de dile getirdi.

Akay ayrıca, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na çağrıda bulunarak, “Yeterli alan olmadığı gerekçesiyle iptal edilen Yenice Orman Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesinin hayata geçirilmesi gerektiğini” ifade etti. Bu konuşmalarıyla Akay, Karabük’ün işsizlik sorununa dikkat çekerek, ilçelerin OSB taleplerini ve proje iptallerini gündeme getirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL