Manşet Zonguldak

Çaycuma’nın yöresel değerleri yapay zeka ile buluştu

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde yaşayan 25 yaşındaki Orkun Ündeş, ilçenin yöresel değerlerinden olan manda yoğurdu başta olmak üzere madenciler ve Filyos Endüstri Bölgesi’ni yapay zeka ile buluşturdu. Ortaya çıkan görseller izleyenlerin büyük ilgisini …

Çaycuma’nın yöresel değerleri yapay zeka ile buluştu

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde yaşayan 25 yaşındaki Orkun Ündeş, ilçenin yöresel değerlerinden olan manda yoğurdu başta olmak üzere madenciler ve Filyos Endüstri Bölgesi’ni yapay zeka ile buluşturdu. Ortaya çıkan görseller izleyenlerin büyük ilgisini çekti.

Çaycuma ilçesinde özel bir fabrikada kalite kontrol işçisi olarak çalışan 25 yaşındaki Orkun Ündeş, nişanlısı ile birlikte kurduğu Ornes isimli stüdyo ile ilçenin yöresel değerlerini yapay zeka ile buluşturdu. Çaycuma’nın yanı sıra şehrin diğer ilçelerinin de yapay zeka üzerinde tasarımlarını yapan Orkun Ündeş’in ürettiği içerikler büyük ilgi gördü.

İlçenin başta mandaları, manda yoğurdu, Filyos Endüstri Bölgesi’ni yapay zekayla birleştiren Ündeş; ürettiği görselleri de kamuoyu ile paylaştı. Oluşturulan içeriklerde kentin simgelerinden olan omzunda bakraçla yoğurt taşıyan kadın figürlerinin yanı sıra deprem afetinde can kurtaran madenciler de yer aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL