Düzce

Bolu Dağı’nda Kar ve Sis Etkili: Yolculukta Dikkat!

Türkiye’nin en önemli geçiş güzergahlarından birisi olan Bolu Dağı’nda kar yağışı ve sis etkili oluyor. Bakacak ve Karanlıkdere mevkilerinde sis sebebi ile görüş 20 metreye kadar düştü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden..

Bolu Dağı’nda Kar ve Sis Etkili: Yolculukta Dikkat!

Türkiye’nin en önemli geçiş güzergahlarından birisi olan Bolu Dağı’nda kar yağışı ve sis etkili oluyor. Bakacak ve Karanlıkdere mevkilerinde sis sebebi ile görüş 20 metreye kadar düştü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarının ardından Düzce’nin yüksek kesimleri başta olmak üzere Bolu Dağı’nda da kar yağışı başladı. Karayolları ekipleri bölgede kar yağışına karşı önlemlerini alırken, Bakacak ve Karanlıkdere mevkilerinde sis sebebi ile görüş 20 metreye kadar düştü.

Türkiye’nin önemli bir geçiş güzergahı olan Bolu Dağı, yoğun kar yağışı ve sisin etkisi altında. Bolu’nun Bakacak ve Karanlıkdere mevkilerinde sis nedeniyle görüş mesafesi 20 metreye kadar düştü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısının ardından Düzce’nin yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı, kısa sürede Bolu Dağı’nı beyaza bürüdü. Karayolları ekipleri, bölgede kar yağışına karşı tedbirlerini arttırırken, sis nedeniyle Bakacak ve Karanlıkdere mevkilerinde görüş mesafesi 20 metreye kadar düştü.

Bolu Dağı’nda yaşanan sis ve kar yağışı nedeniyle sürücülerin dikkatli olmaları gerekiyor. Trafiğin aksamaması için Karayolları ekipleri sürekli olarak yol açma ve tuzlama çalışmaları yapıyor. Sis nedeniyle ise sürücülerin hızlarını düşürerek yakın mesafede seyir etmeleri isteniyor. Karayolları ekipleri, sürücülere sisin etkili olduğu noktalarda dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuyor. Kar yağışı ve sis nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı sürücülerin tedbirli olmaları gerekiyor. Geçiş güzergahı üzerinde seyir halinde olan sürücüler, sis ve kar yağışı nedeniyle dikkatli olmalı, emniyet kemeri takmalı ve trafik kurallarına uymalıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL