Dünya

Biden, Senato’da Güvenlik Düzenlemesinin Takılmasını Trump’a Bağladı

ABD Başkanı Biden, Meksika sınırında güvenliğin artırılmasıyla ilgili düzenlemenin Senato’ya takılmasına tepki gösterdi. Biden, sınır güvenliği düzenlemesinin Senato’dan geçmemesini eleştirdi. Cumhuriyetçi senatörlerin destek vermeyeceklerini açıkladığı ve sınır güvenliği ile Ukrayna’ya..

Biden, Senato’da Güvenlik Düzenlemesinin Takılmasını Trump’a Bağladı

ABD Başkanı Biden, Meksika sınırında güvenliğin artırılmasıyla ilgili düzenlemenin Senato’ya takılmasına tepki gösterdi. Biden, sınır güvenliği düzenlemesinin Senato’dan geçmemesini eleştirdi. Cumhuriyetçi senatörlerin destek vermeyeceklerini açıkladığı ve sınır güvenliği ile Ukrayna’ya desteği de kapsayan paketin Senato’da bir kez daha takılması meselesine değinen Biden, bundan Trump’ı sorumlu tuttu. Biden, Trump’ı Cumhuriyetçi Kongre üyeleri üzerindeki etkinliğini kullanarak bu tasarının ele alınıp tartışılmasını engellediğini savundu. ABD-Meksika sınırının güvenliğini artıracak olan bu tasarının kenara itilmesinden büyük rahatsızlık duyduğunu dile getirdi.

Cumhuriyetçilerin Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, söz konusu sınır güvenliği paketinin yasalaşma ihtimalini yüksek görmediğini belirtti. McConnell, paketin yasalaşma ihtimalinin çok düşük olduğunu belirtti. ABD Başkanı Joe Biden, sınır güvenliğinin artırılması için daha fazla kaynak ayrılması ve Ukrayna ile İsrail’e yardımların bir an önce gönderilebilmesi için paketin bir an önce geçmesi noktasında Kongre üyelerine çağrı yaparak destek istedi. Göçmen akışının yaşandığı Meksika ile sınırı olan Teksas’ta ortaya çıkan manzara sonrası ülkenin eski Başkanı Donald Trump’ı suçladı ve sınır güvenliği paketinin takılmasından Trump’u sorumlu tuttu. Trump’ın bu tasarının ele alınıp tartışılmasını engellediğini savunan Biden, ABD-Meksika sınırının güvenliğini artıracak olan bu tasarının kenara itilmesinden büyük rahatsızlık duyduğunu dile getirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL