Manşet Sağlık

Beyin ölümü gerçekleşen hastadan alınan organlar, üç hastayı hayatta tuttu

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde takibi sırasında beyin ölümü gerçekleşen bir hastanın yakınları, acılarını bir kenara bırakarak, hastalarının organlarını bağışladı. Bağışlanan organlar, organ nakli bekleyen üç hastaya nakil yapılarak …

Beyin ölümü gerçekleşen hastadan alınan organlar, üç hastayı hayatta tuttu

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde takibi sırasında beyin ölümü gerçekleşen bir hastanın yakınları, acılarını bir kenara bırakarak, hastalarının organlarını bağışladı. Bağışlanan organlar, organ nakli bekleyen üç hastaya nakil yapılarak yeniden hayata tutunma şansı verdi.

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatan hastanın beyin ölümü gerçekleşti. Nebati hayata giren hastanın yakınları, hastalarının organlarını bağışladı. Bağışlanan organlar hastadan alınarak, organ nakli bekleyen üç hastaya nakil edildi. Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleşen organ naklinde Organ Nakil Koordinatörleri Prof. Dr. Zahide Doğanay, Uzman Dr. Gizem Kurada önderliğinde, Doç. Dr. Öztürk Taşkın ve Koordinatör Hemşire Elif Tozlu Yılmaz görev aldı.

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Organ bağışı bekleyen hastalar ile empati kurabilmek son derece önemlidir. Organ bağışı sayesinde pek çok hasta yeniden hayata tutunması sağlanırken, pek çok hastanın da organ bağışlarıyla yeniden hayata tutunmaları yaşam kalitelerinin artması bizleri huzurlu kılıyor. 3 hastaya hayat olan organları bağışlanan hastamızın koordinasyon ekibi olarak ailenin acılarını derinden paylaşıyoruz. Başsağlığı diliyoruz. Bugüne kadar organ bağışında bulunan tüm hasta ailelerine gönülden teşekkür ediyoruz. Hastalarımızın öncelikli ve özellikli tıbbi ihtiyaçlarını, tıbbi bakımlarını şehrimizin üçüncü basamak yoğun bakımı olarak her daim karşılamaya devam etmekteyiz. Sağlık çalışanlarımız var güçleriyle kesintisiz olarak yılmadan, usanmadan, insanımıza sağlık hizmetleri her daim sunmaya devam etmekteyiz. Unutmamak gerekir ki her organ bağışı yeni bir hayattır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL