Dünya

Beyaz Saray, Gazze’deki Ateşkese Destek Vermediğini Açıkladı

Beyaz Saray, Gazze’deki saldırıları desteklemediğini ve sadece esirlerin serbest bırakılabilmesi ve yardımların ulaştırılabilmesi için insani araların desteklendiğini duyurdu. 7 Ekim’den beri devam eden saldırılarda 10,800 çocuk ve 7,250 kadın olmak..

Beyaz Saray, Gazze’deki Ateşkese Destek Vermediğini Açıkladı

Beyaz Saray, Gazze’deki saldırıları desteklemediğini ve sadece esirlerin serbest bırakılabilmesi ve yardımların ulaştırılabilmesi için insani araların desteklendiğini duyurdu. 7 Ekim’den beri devam eden saldırılarda 10,800 çocuk ve 7,250 kadın olmak üzere 25,295 Filistinli öldürüldü. Ayrıca 63 binden fazla kişi yaralandı. ABD’den de konuyla ilgili açıklama geldi. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, Gazze’deki saldırıları değerlendirerek İsrail’in Hamas’ı yok etme politikasını desteklediğini ancak aynı zamanda Filistinli sivillerin de korunması gerektiğini vurguladı.

Kirby insani araları ama genel bir ateşkesi desteklemediklerini söyledi. ABD’nin Hamas’ın önerisi karşılığında esirlerin serbest bırakılması konusunda net bir tavrı olmadığını ve İsrail’in Hamas’a karşı savaş hakkını savunduklarını belirtti. Gazze’deki saldırılar altında kalan Han Yunus’taki sağlık durumunun felaket seviyesine ulaştığı ve çok sayıda yaralının hastane koridorlarında yerde yattığı da Sağlık Bakanlığı tarafından duyuruldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL