Karabük

Başkent EDAŞ, Karabük’te 41 milyon TL’lik yatırımla enerji nakil hattını yeniledi ve kullanıcılara kesintisiz enerji sağladı

Başkent EDAŞ, 41 milyon TL yatırım yaparak Karabük’teki enerji nakil hattını yeniledi. Bu yenileme projesi kapsamında, 7 aylık bir süreçte 1978 yılında inşa edilen enerji nakil hattı ve bu hatta..

Başkent EDAŞ, Karabük’te 41 milyon TL’lik yatırımla enerji nakil hattını yeniledi ve kullanıcılara kesintisiz enerji sağladı

Başkent EDAŞ, 41 milyon TL yatırım yaparak Karabük’teki enerji nakil hattını yeniledi. Bu yenileme projesi kapsamında, 7 aylık bir süreçte 1978 yılında inşa edilen enerji nakil hattı ve bu hatta bağlı yerleşim yerlerini besleyen hatların kullanım ömrünün dolması nedeniyle altyapı yenileme çalışmaları gerçekleştirildi.

Başkent EDAŞ, zorlu coğrafyadaki olumsuz hava koşullarının etkisini gösterdiği Karabük’te 177 binden fazla kullanıcısına daha iyi hizmet verebilmek için bakım, onarım ve yatırım çalışmalarına devam ettiğini duyurdu. Proje kapsamında, 786 tesisat ve 2 bin 280 tüketicinin kullanımı için kesintisiz enerji sunuldu.

Karabük’te gerçekleştirilen yeni yatırım projesinde Bolkuş, Pirinçlik, Salmanlar, Demirciler, Şenler, Sipahiler ve Düzçam köylerinin enerji ihtiyaçlarını karşılamak için 8,2 km enerji nakil hattı, 6,25 km müşterek yüksek gerilim şebeke ve 13,3 km alçak gerilim şebekesi tesis edildi. Ayrıca bölgede kullanılan enerji kalitesini artırmak ve kesintileri engellemek için 2500 kVA gücünde trafo yenileme çalışmaları gerçekleştirilmiş ve 5 adet Kesicili Ölçü Kabini de hizmete alınmıştır.

Başkent EDAŞ, Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Kastamonu, Zonguldak, Bartın ve Karabük’te geleceğin enerji ihtiyaçlarına yönelik yatırımlarını sürdürmektedir. 2023 yılına kadar tamamlanan bu altyapı yenileme projesiyle Karabük’teki enerji kalitesi artırılmış ve daha kesintisiz bir enerji sağlanması hedeflenmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL