Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Avrupa Birliği, Amazon’un iRobot’u Satın Almasına İzin Vermeyecek!

Avrupa Birliği’nin (AB), Amazon’un

Avrupa Birliği’nin (AB), Amazon’un iRobot’u satın alma planlarına engel olma girişimleri ortaya çıktı. AB, Amazon’un 1,4 milyar dolarlık iRobot satın alma teklifini engellemeyi düşünüyor. Geçen perşembe günü, Amazon’un Avrupa Komisyonu yetkilileriyle yaptığı toplantıda, anlaşmanın muhtemelen reddedileceği konusunda bilgilendirildi. Bu haberin yayılmasının ardından, iRobot’un hisse senetleri piyasa öncesi işlemlerde yüzde 36’dan fazla değer kaybı yaşadı.

E-ticaret devi Amazon, akıllı ev ürünleri portföyüne iRobot’u eklemek istediğini 2022 Ağustos’unda duyurmuştu. Ancak Avrupa Birliği, Amazon’un bu hamlesinin rekabet üzerinde olumsuz etkiler yaratacağını ileri sürüyor. Avrupa Komisyonu’nun bu satın alımı onaylama ya da reddetme kararını 14 Şubat’a kadar vermesi gerekiyor.

AB’nin Amazon’un robot süpürge üreticisi iRobot’u satın alma planlarını bloke etmeyi düşündüğü iddiası ortaya atıldı. Amazon’un 1,4 milyar dolarlık iRobot satın alma teklifinin muhtemelen reddedileceği konusunda bilgilendirildi. Bu durum, iRobot’un hisse senetlerinin piyasa öncesi işlemlerde yüzde 36’dan fazla değer kaybetmesine neden oldu. Amazon, 2022 Ağustos’unda, akıllı ev ürünleri portföyüne iRobot’u eklemek istediğini duyurmuştu. Ancak Avrupa Birliği, bu hamlenin rekabet üzerinde olumsuz etkileri olacağını iddia ediyor. Avrupa Komisyonu’nun 14 Şubat’a kadar bu satın alımı onaylama ya da reddetme kararını vermesi bekleniyor.