Çaycuma Manşet Zonguldak

Aşure etkinliğinde bir araya geldiler

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bulunan Dokap Mevlâna Cami Yaptırma Derneği tarafından Muharrem ayı nedeniyle cami önünde aşure etkinliği düzenlendi. Dokap Mevlâna Camii önünde düzenlenen etkinliğe; Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İlçe …

Aşure etkinliğinde bir araya geldiler

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bulunan Dokap Mevlâna Cami Yaptırma Derneği tarafından Muharrem ayı nedeniyle cami önünde aşure etkinliği düzenlendi.

Dokap Mevlâna Camii önünde düzenlenen etkinliğe; Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Samet Tonga, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, CHP İlçe Başkanı Fahri Diler, İYİ Parti İlçe Başkanı Sebahattin Durmuşoğlu, AK Parti Saltukova Belde Başkanı Mehmet Çelebi, Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Baysal, Emekliler Derneği Şube Başkanı Nizamettin Eyidoğan, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlik öncesi cami önünde Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve kasideler seslendirildi. Dokap Mevlâna Cami Yaptırma Derneği Başkanı Naim Eren burada yaptığı konuşmasında etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek, caminin bu zamana kadar gelişini, yapılan yardımları aktardı. Ayrıca maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen hayırseverlere de teşekkür etti.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise caminin Dokap ve Nadır mevkiine yakıştığını, katkıda bulunanlara ve dernek yönetimine teşekkür etti. Program, yapılan duaların ardından davetlilere yemek ile aşure ikramıyla sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL