Teknoloji

Apple’ın Oksijen Seviyesi Ölçme Özelliği Bulunan Akıllı Saatleri ABD’de Yasaklandı, Detaylar!

ABD’de Apple Watch Ultra 2 ve Apple Watch Series 9’un satışlarına ilişkin yasak bugünden itibaren devam edecek. Apple, kandaki oksijen seviyelerini ölçme özelliğine sahip olan bu modellerin tıbbi teknoloji şirketi..

Apple’ın Oksijen Seviyesi Ölçme Özelliği Bulunan Akıllı Saatleri ABD’de Yasaklandı, Detaylar!

ABD’de Apple Watch Ultra 2 ve Apple Watch Series 9’un satışlarına ilişkin yasak bugünden itibaren devam edecek. Apple, kandaki oksijen seviyelerini ölçme özelliğine sahip olan bu modellerin tıbbi teknoloji şirketi Masimo’nun patentlerini ihlal ettiği tespit edildi. Masimo’nun, Apple Watch Series 6’nın piyasaya sürülmesinin ardından 2020 ve 2021’de federal mahkemede Apple’a dava açması sonrasında U.S. International Trade Commission, patent anlaşmazlığı nedeniyle Apple’ın en yeni akıllı saatlerinin ülkede satışını yasaklamıştı. Bu nedenle Apple Watch Ultra 2 ve Apple Watch Series 9’un ABD’de satışı durduruldu.

Apple, bu yasakla başa çıkmak için yeni ürettiği saatlerden kandaki oksijeni ölçme özelliğini kaldırdı. Bu sayede bu özelliğe sahip olmayan yeni saatler ABD’de yeniden satışa çıkabilecek. Ancak, mevcut modellerin satış yasağı devam edecek. ABD Federal Temyiz Mahkemesi, sağlık teknolojisi şirketi Masimo ile patent anlaşmazlığı nedeniyle bazı Apple saatlerine yönelik satış yasağını engelleyen ihtiyati tedbir kararını temyiz süresi boyunca kaldırarak, geçici olarak durdurulan satış yasağının bugünden itibaren devam edeceğini belirtti. Bu durumda Apple Watch Ultra 2 ve Apple Watch Series 9’un satış yasağı ABD’de sürecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL