Teknoloji

Apple’ın 2028 Yılında Piyasaya Sürülecek Elektrikli Otomobil Projesi İçin Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Apple’ın, uzun süredir üzerinde çalıştığı Project Titan adını verdiği elektrikli ve otonom araç projesiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Şirketin 2028 yılında piyasaya sürmeyi planladığı aracıyla ilgili bilgiler, canhaber.com üzerinden..

Apple’ın 2028 Yılında Piyasaya Sürülecek Elektrikli Otomobil Projesi İçin Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Apple’ın, uzun süredir üzerinde çalıştığı Project Titan adını verdiği elektrikli ve otonom araç projesiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Şirketin 2028 yılında piyasaya sürmeyi planladığı aracıyla ilgili bilgiler, canhaber.com üzerinden paylaşıldı. Apple, projesi için büyük gizlilik ve sessizlikle çalışırken, önde gelen üreticilerden birkaç ismi de transfer etmişti. Geçen yıl Reuters’a konuşan kaynaklar, aracın 2024 yılında piyasaya sürüleceğini iddia etmişti ancak bu tarih planlandığı gibi gerçekleşmedi. Şirketin Başkan Yardımcısı Kevin Lynch’in projeyi yönetmeye başlamasından bu yana, yeni bir tarih belirlendi ve Bloomberg’in raporlarına göre Apple’ın elektrikli otomobili 2028 yılında tüketicilerle buluşacak.

Apple, otonom sürüş teknolojisi üzerinde uzun süredir çalışıyor ve başlangıçta aracı tamamen direksiyonsuz yapmayı hedefliyordu. Ancak Bloomberg’in raporlarına göre, 2028’de piyasaya sürülecek otomobil Tesla gibi diğer elektrikli araçlarda bulunan sınırlı otonom özellikleri sunacak. Başlangıçta Seviye 4 otonom sistemini hedefleyen şirket, şimdilik Seviye 2 otonom ile yetinmek zorunda kaldı. Ancak şimdiki azaltılmış otonom hedefleri ve Kevin Lynch’in liderliği sayesinde, Apple’ın projenin hızını artırabileceği belirtiliyor. Apple’ın, 2028 yılında piyasaya sürmeyi planladığı elektrikli otomobili merakla beklenirken, bu aracın otomotiv endüstrisinde nasıl bir etki yaratacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL