Teknoloji

Apple Vision Pro’nun Ön Siparişi Şimdiden Tükendi! İşte Detaylar

Apple, Vision Pro adlı karma gerçeklik başlığını 2 Şubat’ta ABD’de satışa sunmaya hazırlanıyor. WWDC geliştiriciler konferansında tanıtılan Vision Pro’nun, 2024 yılı için Apple’ın en dikkat çekici ve önemli ürünü olacağı..

Apple Vision Pro’nun Ön Siparişi Şimdiden Tükendi! İşte Detaylar

Apple, Vision Pro adlı karma gerçeklik başlığını 2 Şubat’ta ABD’de satışa sunmaya hazırlanıyor. WWDC geliştiriciler konferansında tanıtılan Vision Pro’nun, 2024 yılı için Apple’ın en dikkat çekici ve önemli ürünü olacağı öngörülüyor.

Apple’ın piyasaya sürmeyi planladığı Vision Pro gözlüğünün ön sipariş süreci başladı. İddialara göre, Vision Pro, 3 bin 500 dolar karşılığında satışa sunulacak. Ancak, ön siparişlerin hızla tükenmeye başlaması nedeniyle, stokların erken tükenmesi bekleniyor.

Tedarik zinciri konusunda uzman olan TF International Securities analisti Min-Chi Kuo’ya göre, Apple’ın ön sipariş envanteri ve sevkiyat süresine dayanarak 160 bin ila 180 bin Vision Pro sattığı tahmin ediliyor. Yine, MacRumors’a göre şirketin ön siparişleri başlatmasından bu yana 200 bin adet Vision Pro sattığı ve stokların tükendiği iddia ediliyor.

Vision Pro’yu temin etmek isteyen kişilerin, Face ID kullanarak doğrulama yapabilecekleri bir Apple cihazını yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Ayrıca, numaralı gözlük kullanan kişiler için reçeteli özel lensler üretilecek. Bu lenslerin üretimi için müşterilerin, birkaç soruya cevap vererek reçetelerini sisteme yüklemeleri gerekiyor.

Vision Pro’nun, Apple için 2024 yılının en dikkat çekici ve önemli ürünü olacağına dair görüşler dile getiriliyor. Yıl boyunca, ürünün global pazarlarda da kullanıma sunulması öngörülüyor. Önceki raporlara göre, Apple’ın bu yıl için Vision Pro’dan yaklaşık 500 bin adet satış beklediği belirtiliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL