Teknoloji

Apple, iOS 18’in Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda Tanıtılacak Yapay Zeka Özellikleri İle iPhone’lara Gelecek!

Apple, 18’i haziran ayında yapılacak Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda duyuracak. Bu güncelleme, iOS 18 adı altında iPhone kullanıcılarına sunulacak. Yeni iOS güncellemesi Siri, müzik uygulamaları ve Xcode yazılımını çevreleyen yapay zeka..

Apple, iOS 18’in Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda Tanıtılacak Yapay Zeka Özellikleri İle iPhone’lara Gelecek!

Apple, 18’i haziran ayında yapılacak Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda duyuracak. Bu güncelleme, iOS 18 adı altında iPhone kullanıcılarına sunulacak. Yeni iOS güncellemesi Siri, müzik uygulamaları ve Xcode yazılımını çevreleyen yapay zeka özelliklerini içerecek. Apple, iOS 18 güncellemesinin beta sürümünü bu yılın temmuz ayında yayınlayacak ve genel sürüm Eylül 2024’te kullanıma sunulacak. Bu güncellemeyle iOS 18 henüz resmi olarak açıklanmasa da, daha akıllı ve doğru yanıtlar vermek için yapay zeka dil modellerini kullanan revize edilmiş bir Siri sürümü, Apple Music için yapay zeka destekli otomatik olarak oluşturulan çalma listeleri ve geliştiricilerin daha hızlı uygulamalar hazırlayabilmesini sağlayan XCode gibi özelliklerin bekleniyor.

Son zamanlarda birçok şirket, yapay zeka teknolojilerine yatırımlar yaparken akıllı telefon üreticileri de bu özellikleri telefonlarına entegre etmeye başladı. Örneğin, Samsung yeni çıkardığı Galaxy S24 serisiyle birçok yeni yapay zeka özelliğine yer vermişti. Apple’ın, iPhone için yeni yapay zeka destekli özellikler içeren iOS 18 güncellemesi, şirket tarihindeki ‘en büyük’ ​​iOS güncellemesini yayınlayacak. Bu güncellemenin iOS 18, daha akıllı ve doğru yanıtlar vermek için yapay zeka dil modellerini kullanacak revize edilmiş bir Siri sürümü, Apple Music için yapay zeka destekli otomatik olarak oluşturulan çalma listeleri ve geliştiricilerin daha hızlı uygulamalar yazabilmesine olanak tanıyan XCode gibi özelliklerin içermesi bekleniyor.

Apple, iPhone 15 satışlarındaki düşüşe yanıt olarak iOS 18 güncellemesini yayınlamayı planlıyor. Bu güncellemeyle Apple, diğer büyük teknoloji şirketlerinin zaten kullandığı yapay zeka özelliklerini iPhone’lara getirerek geride kaldığı trendi yakalamayı hedefliyor. Bununla birlikte, Apple’ın “Ajax” olarak da bilinen bir ‘Apple GPT’ yapay zeka botu üzerinde çalıştığına dair spekülasyonlar bulunuyor. Geçtiğimiz yıl Apple CEO’su Tim Cook, gelecekte ürünlerine yapay zekayı ekleyeceklerini ancak temkinli davranacaklarını belirtmişti. Bu durum, iOS 18 güncellemesiyle ne gibi özelliklerin geleceği konusunda belirsizliği devam ettiriyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL