Karabük

Ankara’da Hayatını Kaybeden Polis Memuru Fatma Akın Akıllı, Safranbolu’da Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden polis memuru Fatma Akın Akıllı, memleketi Karabük’ün Safranbolu ilçesinde toprağa verildi. Akıllı, Lyon şehrinde bulunan İnterpol Genel Sekreterliği’nde görevliyken geçici görevlendirme ile 1 yıl..

Ankara’da Hayatını Kaybeden Polis Memuru Fatma Akın Akıllı, Safranbolu’da Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden polis memuru Fatma Akın Akıllı, memleketi Karabük’ün Safranbolu ilçesinde toprağa verildi. Akıllı, Lyon şehrinde bulunan İnterpol Genel Sekreterliği’nde görevliyken geçici görevlendirme ile 1 yıl önce Gana’ya gönderildi. Burada görev sırasında böcek ısırması sonrası rahatsızlanan Akıllı, Türkiye’ye getirilerek tedavi altına alındı. Ankara Şehir Hastanesi’ndeki tedavisinin 19’uncu günde hayatını kaybeden polis memuru memleketi Karabük’ün Safranbolu ilçesine getirildi.

Akıllı için Merkez Camiinde cenaze töreni düzenlendi. Törene Akıllı’nın yakınları, Karabük Valisi Mustafa Yavuz, AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin, Ali Keskinkılıç, İnterpol Başkanı Ahmed Başer Al-Raisi, İnterpol Genel Sekreteri Jürgen Stock, Emniyet Genel Müdürlüğü Dışilişkiler Daire Başkanı Gökhan Demirtorla, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Asım Bulat, Genel Müdür Yardımcısı Caner Tayfur, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Faruk Aydın, İnterpol Genel Sekreterliğinde görevli Fransız heyetin yanı sıra kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Akıllı’nın naaşı aile mezarlığında toprağa verildi. Bu üzücü olay, Akıllı’nın uluslararası görevlerde bulunduğu ve meslektaşları tarafından da sevilen bir polis memuru olduğu gerçeğini yansıtıyor. Akıllı’nın anısına düzenlenen tören, sevenleri tarafından duygusal bir şekilde anıldı. Akıllı’nın ailesi, meslektaşları ve sevenleri, onun kaybından derin bir üzüntü duyduklarını belirtti. Karabük halkı, onun için dua etmeye ve destek olmaya devam edeceklerini ifade etti. Akıllı’nın ölümü, polis teşkilatı ve uluslararası camia tarafından büyük bir kayıp olarak değerlendiriliyor. Güvenlik güçlerinin uluslararası alandaki çalışmalarına katkı sağlayan bir isim olan Akıllı, meslektaşları arasında özlemle anılacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL