Dünya

Amerika’da Kar Fırtınasının Yol Açtığı Ölümler Artarak Devam Ediyor

ABD’nin geniş bir bölgesini etkileyen kar fırtınası ve kutup soğukları, yaşam koşullarını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Fırtınanın gücü nedeniyle ağaçlar ve elektrik hatları devrildi, binlerce ev ve iş yerinde elektrik..

Amerika’da Kar Fırtınasının Yol Açtığı Ölümler Artarak Devam Ediyor

ABD’nin geniş bir bölgesini etkileyen kar fırtınası ve kutup soğukları, yaşam koşullarını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Fırtınanın gücü nedeniyle ağaçlar ve elektrik hatları devrildi, binlerce ev ve iş yerinde elektrik kesintisi yaşandı. Buna ek olarak, buzlanma nedeniyle yollarda trafik kazaları meydana geldi. Okullarda eğitime ara verilirken, havayolu ulaşımında da aksamalar yaşandı.

ABD medyasına göre, 12 Ocak’tan bu yana ülke genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle 59 kişi hayatını kaybetti. En fazla can kaybı, 19 ölümle Tennessee eyaletinde yaşandı. Diğer eyaletlerdeki ölüm sayıları ise sırasıyla Oregon’da 9, Illinois ve Mississippi’de 6, Washington eyaleti ve Kentucky’de 5, New York eyaletinde 3, Louisiana’da 2, Arkansas, Wisconsin, Wyoming ve New Hampshire’da ise birer ölüm kaydedildi.

Dondurucu soğukların hafta sonunda da devam etmesi bekleniyor, bu nedenle Amerikalılara dikkatli olmaları ve gerekli önlemleri almaları konusunda uyarılar yapıldı. Kar yağışı ve kutup soğukları nedeniyle oluşan olumsuz hava koşulları, ülke genelinde elektrik kesintisi, ulaşım sorunları ve trafik kazaları gibi birçok soruna sebep olmuştur. Bu durum, vatandaşların günlük yaşamlarını olumsuz etkilemiş ve birçok kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştur.

12 Ocak’tan bu yana devam eden kar fırtınası ve kutup soğukları nedeniyle, özellikle Tennessee eyaletinde 19 kişi hayatını kaybederken, diğer eyaletlerde de toplamda 59 kişinin ölümüne sebep olmuştur. Buzlanma ve yoğun kar yağışı, yolları kayganlaştırarak trafik kazalarına yol açmış ve elektrik hatlarına zarar vermiştir. Bu durum, elektrik kesintisi ve ulaşım sorunlarına sebep olmuştur.

Amerikan medyasına göre, 12 Ocak tarihinden bu yana, olumsuz hava koşulları nedeniyle ülke genelinde 59 kişi hayatını kaybetti. En fazla ölümün yaşandığı eyalet Tennessee oldu. Diğer eyaletlerde ise Oregon’da 9, Illinois ve Mississippi’de 6, Washington ve Kentucky’de 5’er, New York’ta 3, Louisiana’da 2 ve diğer eyaletlerde ise 1’er kişi hayatını kaybetti.

Ölümlere sebep olan kar fırtınası ve kutup soğuklarının hafta sonunda da devam etmesi bekleniyor. Bu nedenle vatandaşlara dikkatli olmaları ve gerekli önlemleri almaları konusunda uyarı yapılmıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL