Düzce

Alzheimer ve bakım merkezinin protokolü imzalandı

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün üzerinde önemle durduğu çalışmalardan biri olan ve iş insanı Ertan Uçar’ın destekleriyle projelendirilen ‘Ertan Uçar Alzheimer ve Bakım Merkezi’nin protokolü imzalandı. Başkanı Faruk Özlü yönetiminde bir çok …

Alzheimer ve bakım merkezinin protokolü imzalandı

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün üzerinde önemle durduğu çalışmalardan biri olan ve iş insanı Ertan Uçar’ın destekleriyle projelendirilen ‘Ertan Uçar Alzheimer ve Bakım Merkezi’nin protokolü imzalandı.

Başkanı Faruk Özlü yönetiminde bir çok vizyon projeyi hayata geçiren, hayırsever iş insanlarının da destekleriyle şehrin değişim ve dönüşümüne katkı sağlayan Düzce Belediyesi, yeni projesi ile Alzheimer hastaları ve yakınlarına destek sağlayacak.

Alzheimer hastalarının sosyal yaşama katılmalarını sağlamak ve hasta yakınlarını desteklemek amacıyla projelendirilen ve hayırsever iş insanı Ertan Uçar’ın önemli destekleri ile hayata geçirilen ‘Ertan Uçar Alzheimer ve Bakım Merkezi’ için protokol imza töreni düzenlendi. Mutfak Sanatları Merkezinde gerçekleştirilen protokole Başkan Faruk Özlü’nün yanı sıra hayırsever iş insanı Ertan Uçar ile Düzce Belediyesi İmar Müdürü Kalender Aydın katılım sağladı.

“Bir hayali daha gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz”

Atılan imzaların ardından merkeze yönelik değerlendirmelerde bulunan Başkan Faruk Özlü, 1750 metrekarelik açık alan üzerine 240 metrekare kapalı alan şeklinde projelendirilen, içerisinde oyun/aktivite odaları, dinlenme odaları mutfak, tuvalet, personel odası bulunacak. Ayrıca bahçe bölgesinde de oturma alanları yer alacak olan merkezinin toplumda farkındalık oluşturma noktasında önemli bir eşik olduğunu ifade ederek, “Düzce Belediyesi, her alanda örnek ve rol model bir belediyecilik sergileme geleneğini sürdürüyor. Hayata geçirdiğimiz ve bugün protokolünü imzaladığımız bu proje ile Alzheimer hastalarımızın kaliteli ve konforlu bir yaşam sürmelerini istiyoruz. Hastalarımız kadar hasta yakınlarımızın da nefes almasını amaçlıyoruz. ‘Akıllı Yönetim, Akılla Yönetim’ anlayışımızın çalışmalarından olan bu merkezle birlikte bir hayali daha hayata geçirme noktasında attığımız önemli adım için mutluyuz. Toplumumuzun her kesimini amasız, fakatsız bir şekilde kucaklama geleneğimizi dün olduğu gibi bugün ve yarında sürdüreceğiz. Düzce’mize hayırlı olsun” dedi.

Merkezinde neler olacak?

Yaşlı Hizmet Merkezilerinde Sunulacak Gündüzlü Bakım yönetmeliğine uygun olarak tasarlanan Ertan Uçar Alzheimer ve Bakım Merkezinde; hastaları yaşama bağlamak, günlük yaşam faaliyetlerini keyifli geçirmelerini sağlamak ve zihinsel rehabilitasyon çalışmalarıyla, hastalığın evre atlamasını geciktirmek amaçlanıyor. Ayrıca, hasta yakınlarının kendilerine zaman ayırabilme olanağı sağlanırken bireysel-grup psikoterapileri, eğitimler ve seminerlerle hastalık konusunda bilgi ve destek verilmesi hedefleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL