Düzce

Akciğer kanserine dikkat çektiler

DÜZCE(İHA) – Düzce Sağlık Müdürlüğü ekipleri Atatürk Devlet Hastanesinde stant açarak akciğer kanserine farkındalık oluşturdular vatandaşları bilgilendirip karbonmonoksit ölçümü gerçekleştirildiler. 1-30 Kasım akciğer kanseri farkındalık ayı …

Akciğer kanserine dikkat çektiler

DÜZCE(İHA) – Düzce Sağlık Müdürlüğü ekipleri Atatürk Devlet Hastanesinde stant açarak akciğer kanserine farkındalık oluşturdular vatandaşları bilgilendirip karbonmonoksit ölçümü gerçekleştirildiler.

1-30 Kasım akciğer kanseri farkındalık ayı etkinliklerinde Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ekiplerince, kanser hastalığına karşı toplumu bilinçlendirmek ve kanserde erken teşhisin önemine vurgu yapmak amacıyla Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Poliklinik girişinde stant açılarak farkındalık etkinliği düzenlediler.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı bulaşıcı olmayan hastalıklar ve kanser biriminde görevli personellerce gerçekleştirilen etkinlikte, standı ziyaret eden vatandaşlara ve hastane personellerine kanser hastalığı ve erken teşhisin önemi konularında bilgilendirmeler yapılarak, karbonmonoksit ölçümü gerçekleştirdiler.

Etkinlikte ayrıca kanser için önemli bir risk faktörü olan sigaranın zararlarına dikkat çekilerek sigara bırakma polikliniği hakkında bilgi verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL