Karabük

AK Partili Milletvekili: “Filyos Limanı’ndaki İlerlemeler Umudumuzu Arttırıyor!”

AK Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç, Filyos Limanı’nın demir yolu ve kara yolu bağlantıları yapım çalışmasının başlamasının umut verici olduğunu belirtti. Keskinkılıç, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Filyos Limanı’nın Türkiye’nin..

AK Partili Milletvekili: “Filyos Limanı’ndaki İlerlemeler Umudumuzu Arttırıyor!”

AK Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç, Filyos Limanı’nın demir yolu ve kara yolu bağlantıları yapım çalışmasının başlamasının umut verici olduğunu belirtti. Keskinkılıç, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Filyos Limanı’nın Türkiye’nin 3. büyük limanı olduğunu ve ticari kullanıma açıldığında bölgenin dev bir lojistik merkezi haline geleceğini ifade etti. Ayrıca limanın sadece Karabük, Zonguldak ve Bartın için değil, İç Anadolu ihracatçıları için de önem arz ettiğini vurguladı.

Keskinkılıç, Ulaştırma Bakanı ve Enerji Bakanı’nın ortak çalışmaları sonucunda Filyos Limanı’nın demir yolu ve kara yolu bağlantılarının yapılmasıyla ilgili çalışmaların başlamasının umut verici olduğunu dile getirdi. Ayrıca, bakanlara teşekkürlerini iletti. Filyos Limanı’nın 25 milyon ton kapasiteye sahip olduğunu ve aynı anda 13 gemiye hizmet verebileceğini belirten Keskinkılıç, limanın bölgenin ekonomisi için önemli bir rol oynayacağını söyledi. Gelecekte limanın bölgenin ticaretine ve ihracatına olumlu katkı sağlayacağını ifade etti. Keskinkılıç ayrıca, Filyos Limanı’nın yapılacak bağlantılarla beraber büyük bir potansiyele sahip olacağını ve bölge için büyük bir fırsat olacağını belirtti.

Filyos Limanı’nın demir yolu ve kara yolu bağlantıları yapım çalışmalarının başlamasıyla birlikte bölge ekonomisinin canlanması ve lojistik açıdan önemli bir merkez haline gelmesi bekleniyor. Limanın tamamlanmasıyla birlikte bölgenin ticaret potansiyelinin artması ve iş dünyasına yeni fırsatlar sunması bekleniyor. AK Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç, yapılan bu çalışmaların bölge için büyük bir umut olduğunu ve bölgenin ekonomik kalkınmasına olumlu katkı sağlayacağını belirtti. Gelecekte Filyos Limanı’nın tam kapasiteyle faaliyete geçmesiyle birlikte bölgenin ekonomisinin büyük ölçüde canlanması ve gelişmesi bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL