Dünya

ABD’nin Ürdün Sınırında Düzenlenen Saldırıya İran’dan Sert Açıklama: “Hiçbir Tehdidi Karşılıksız Bırakmayacağız”

ABD’nin Ürdün sınırında düzenlenen saldırıda 3 askerini kaybetmesinin ardından İran Devrim Muhafızları Komutanı Hüseyin Selami’nin yaptığı sert açıklamalar, Orta Doğu’da gerilimi artırıyor. Selami, ülkesine yönelik tehditlere karşılık vermeyeceklerini ve karşılıksız..

ABD’nin Ürdün Sınırında Düzenlenen Saldırıya İran’dan Sert Açıklama: “Hiçbir Tehdidi Karşılıksız Bırakmayacağız”

ABD’nin Ürdün sınırında düzenlenen saldırıda 3 askerini kaybetmesinin ardından İran Devrim Muhafızları Komutanı Hüseyin Selami’nin yaptığı sert açıklamalar, Orta Doğu’da gerilimi artırıyor. Selami, ülkesine yönelik tehditlere karşılık vermeyeceklerini ve karşılıksız bırakmayacaklarını belirtti. ABD ile İran arasındaki gerilim, İsrail’in Gazze saldırılarından sonra başlayan süreçte artmış durumda. ABD’nin İran’a olası saldırısına ilişkin Selami’nin açıklamaları, tansiyonu daha da yükseltti.

ABD’nin Ürdün-Suriye sınırındaki askeri üssüne 28 Ocak’ta gerçekleştirilen kamikaze insansız hava aracıyla yapılan saldırıda 3 ABD askeri yaşamını yitirirken, 40’tan fazla asker de yaralandı. Başkan Joe Biden ve diğer ABD’li yetkililer, saldırıdan İran destekli grupları sorumlu tutarak, ABD’nin uygun zaman ve yerde karşılık vereceğini belirtti. Ancak İran, bu iddiaları reddederek, bölgedeki direniş güçlerinin İran’dan talimat almadığını açıkladı.

Her iki ülke de sert açıklamalarla birbirlerine karşılık verirken, bölgede tansiyonun yükselmesi endişe yaratıyor. İran Devrim Muhafızları Komutanı Hüseyin Selami’nin ülkesine yönelik tehditlere karşılık vermeyeceklerini açıklaması, bu gerilim durumunu daha da artırdı. Ortadoğu’da yaşanan bu gerginlik, uluslararası toplumda endişeye neden olurken, gelişmeler yakından takip ediliyor. Tüm dünya, bu tehlikeli durumun barışçıl bir şekilde çözülmesi için umut ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL