Dünya

ABD’de Kutup Soğukları: Ülke Genelinde 80’den Fazla Kişi Hayatını Kaybetti

ABD’nin birçok bölgesinde son 1 haftadır devam eden sert hava koşulları ülke genelinde büyük zararlara yol açmıştır. Ülke genelinde 80’den fazla kişinin hayatını kaybettiği bildirilmiştir. Bu soğuk hava dalgasının hafta..

ABD’de Kutup Soğukları: Ülke Genelinde 80’den Fazla Kişi Hayatını Kaybetti

ABD’nin birçok bölgesinde son 1 haftadır devam eden sert hava koşulları ülke genelinde büyük zararlara yol açmıştır. Ülke genelinde 80’den fazla kişinin hayatını kaybettiği bildirilmiştir. Bu soğuk hava dalgasının hafta başında da devam etmesi beklenmektedir.

Söz konusu olan olaylar, ABD’nin farklı bölgelerinde meydana gelmiş ve milyonlarca Amerikalı kutup soğukları ile mücadele etmek zorunda kalmıştır. Ülke genelindeki olumsuz hava koşulları nedeniyle son 1 haftada 80’den fazla kişi yaşamını yitirmiştir. Bununla birlikte, hava koşullarının hafta başında da devam etmesi beklenmektedir.

Bu sert hava koşulları New Jersey eyaletinde bulunan Paterson Şelaleleri’ni bile etkilemiş ve aşırı soğuk havadan dolayı şelalenin neredeyse donduğu gözlemlenmiştir. Ayrıca, yoğun kar yağışı ve şiddetli yağmur yolların bir bölümünü kapatarak yaklaşık 100.000 kişinin elektrik kesintisine uğramasına neden olmuştur. Sıfırın altında seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle ise vatandaşlardan, elektrik kesintilerini önlemek için enerji tasarrufu yapmaları istenmiştir.

Bu acı olaylar, ABD’nin birçok bölgesinde gerçekleşmiş ve 80’den fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştur. Soğuk hava dalgası, hafta başında da devam edecek şeklinde açıklanmıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL