Dünya

ABD’de Kar Küreme Aracıyla Kafa Kafaya Çarpışan Araç İkiye Bölündü!

ABD’nin New York kentinde karlı havayı sollamak isteyen bir araç, ters şeride girerek kar küreme aracıyla çarpıştı ve ikiye bölündü. 16 Ocak’ta meydana gelen bu kaza, ülkedeki kar fırtınası ve..

ABD’de Kar Küreme Aracıyla Kafa Kafaya Çarpışan Araç İkiye Bölündü!

ABD’nin New York kentinde karlı havayı sollamak isteyen bir araç, ters şeride girerek kar küreme aracıyla çarpıştı ve ikiye bölündü. 16 Ocak’ta meydana gelen bu kaza, ülkedeki kar fırtınası ve soğuk hava dalgasının etkisiyle gerçekleşti. 12 Ocak’tan bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 59’a yükselirken, kar yağışı ulaşımda aksamalara ve kazalara neden oldu. ABD genelinde 70 milyon kişiyi etkisi altına alan soğuk hava nedeniyle hipotermi ve donma uyarıları yapıldı. Ulusal Hava Durumu Servisi (NWS) tarafından Texas’ın bazı bölgelerinde eksi 32 derece sıcaklık uyarısı da yapıldı. Ancak kazada neyse ki yaralanan olmadı.

Bu kaza New York kentinde 16 Ocak’ta gerçekleşti. Karlı yolda hızla ilerleyen ve öndeki aracı sollamak isteyen sürücü, kar küreme aracıyla çarpışarak aracının ikiye bölünmesine neden oldu. Kazada yaralanan olmazken, kar fırtınasının etkisi altındaki ülkede hayatını kaybedenlerin sayısı 59’a ulaştı. ABD genelinde 70 milyondan fazla kişi için soğuk hava uyarısı yapılırken, bazı bölgelerdeki sıcaklığın eksi 32 dereceyi bulması nedeniyle hipotermi ve donma uyarıları yapıldı. Kar fırtınası ve soğuk hava dalgasının etkisiyle ulaşımda aksaklıklar ve kazalar yaşandı.

ABD’nin New York kentinde kar fırtınasının etkisiyle kar küreme aracıyla kafa kafaya çarpışarak ikiye bölünen aracın sürücüsü yaralanmazken, ülke genelinde yaşanan kar fırtınası ve soğuk hava dalgası hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. 12 Ocak’tan bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 59’a yükselirken, 70 milyondan fazla kişi için soğuk hava nedeniyle alarm verildi. Bazı bölgelerde sıcaklıklar eksi 32 dereceyi bulurken, kar fırtınası ulaşımda aksamalara ve kazalara neden oldu. Ancak New York’ta meydana gelen kazada yaralanan olmaması dikkat çekiciydi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL