Dünya

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İsrail Başbakanı Netanyahu ile Görüştü: İşte Detaylar

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Orta Doğu turu kapsamında İsrail’e geldi ve temaslarına başladı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Başbakanlık Ofisi’nde özel bir görüşme gerçekleştirdi. Daha sonra heyetlerarası bir görüşmeye..

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İsrail Başbakanı Netanyahu ile Görüştü: İşte Detaylar

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Orta Doğu turu kapsamında İsrail’e geldi ve temaslarına başladı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Başbakanlık Ofisi’nde özel bir görüşme gerçekleştirdi. Daha sonra heyetlerarası bir görüşmeye katıldı. Görüşme sırasında İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, İsrail Stratejik İşler Bakanı Ron Dermer, İsrail Ulusal Güvenlik Danışmanı Tzachi Hanegbi, İsrail istihbarat teşkilatı MOSSAD’ın Başkanı David Barnea, İsrail iç istihbarat servisi Shin Bet Başkanı Ronen Bar, İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi ve diğer üst düzey yetkililer de hazır bulundu. Detayları hakkında bilgi verilmedi.

Blinken’ın İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile de bir araya gelmesi bekleniyor. Blinken’ın ziyaretinde, İsrailli yetkililer ile İsrail-Hamas arasında yürütülen ateşkes ve esir takası anlaşmasının ele alınması bekleniyor. Bu ziyaret, ayrıca Blinken’ın İsrail-Filistin çatışmasının başlamasından bu yana 6. İsrail ziyareti oldu. Blinken son olarak ocak ayı başında İsrail’e gelmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL