Dünya

74 Yaşındaki Eski Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera Helikopter Kazasında Hayatını Kaybetti

74 yaşındaki eski Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera’nın helikopter kazasında ölümü, ülke genelinde derin bir üzüntü yarattı. Pinera ve beraberindekilerin bulunduğu helikopterin Los Rios bölgesine bağlı Lago Ranco kasabasında düştüğü..

74 Yaşındaki Eski Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera Helikopter Kazasında Hayatını Kaybetti

74 yaşındaki eski Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera’nın helikopter kazasında ölümü, ülke genelinde derin bir üzüntü yarattı. Pinera ve beraberindekilerin bulunduğu helikopterin Los Rios bölgesine bağlı Lago Ranco kasabasında düştüğü ve Pinera’nın bu kazada hayatını kaybettiği açıklandı. Eski devlet başkanının ölümü, ülkede büyük bir üzüntüye neden oldu.

Helikopter kazasında Pinera ile birlikte 3 kişinin yaralandığı bildirildi. Yetkililer, kaza ile ilgili soruşturmanın başlatıldığını duyurdu. Pinera, ülkenin 2 dönem devlet başkanlığı görevinde bulunmuştu. Ölüm haberi, Pinera’nın ofisi tarafından yapıldı ve ülke genelinde büyük bir şok yarattı. Pinera’nın ani ölümü, hem siyaset hem de halk arasında büyük bir kayıp olarak değerlendirildi. Bu üzücü durum, Şili’nin politik arenası üzerinde derin etkiler yaratacak gibi görünüyor. Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL