Bolu Düzce Manşet

37 küçükbaş ile başladı şimdi 135 ulaştı

DÜZCE(İHA) –Düzce’de Tarım ve Orman bakanlığı tarafından genç çiftçilere destek projesiyle 37 küçükbaş ile başladığı hayvancılıkta 135 başa kadar arttırdı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının …

37 küçükbaş ile başladı şimdi 135 ulaştı

Düzce’de Tarım ve Orman bakanlığı tarafından genç çiftçilere destek projesiyle 37 küçükbaş ile başladığı hayvancılıkta 135 başa kadar arttırdı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programıyla kırsal alanda yaşayanların desteklenmesi amacıyla başlatılan genç çiftçilere 30 bin liralık hibe desteği sağlanması uygulamasından yararlanan Tamer Küçükakbulut’u Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun ziyaret ederek bilgi aldı.

Genç çiftçi projesinden 30 bin TL karşılığında 37 küçükbaş hayvan ile yetiştiriciliğe başlayan Tamer Küçükakbulut zamanla yaptırdığı modern ağılla birlikte anaç koyun sayısını 135 başa kadar arttırdı. Kaba yem ihtiyacını köyündeki boş arazileri işleyerek karşılayan üniversite mezunu genç çiftçi planlı, programlı bir yöntem kullanarak ikizlik oranını ve et verimini arttırmayı başardı.

İl Müdürü Esra Uzun; tarımda genç çiftçilerin gelir düzeyinin yükseltilmesi ve köylerde genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla uygulamaya konulan Genç Çiftçi projelerinin 2016 yılında başladığını ve gerçekleştirilen bu projelerin zaman içerisinde büyüyerek ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunduğunu söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL