Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

3 Bi̇n 663 Anneye 1,5 Mi̇lyon Li̇ra Yardım

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI’NIN 2015 YILINDA YÜRÜRLÜĞE KOYDUĞU ÇALIŞMA İLE DOĞUM YAPAN ANNELERE ‘DOĞUM YARDIMI’ KAPSAMINDA DÜZCE’DE 2021 YILI İÇERİSİNDE 3 BİN 663 ANNEYE 1.5 MİLYON LİRA MADDİ DESTEK VERİLDİ.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2015 yılında yürürlüğe koyduğu çalışma ile doğum yapan annelere ‘Doğum yardımı’ kapsamında Düzce’de 2021 yılı içerisinde 3 bin 663 anneye 1,5 milyon lira maddi destek verildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türk vatandaşları ile mavi kart sahipleri olan ailelere 2015 yılında ‘Doğum yardımı’ desteği vermeye başladı. Annenin ve babanın veyahut her ikisinin de Türk vatandaşı ya da mavi kart sahibi olması şartının yer aldığı ‘Doğum Yardımı’ kapsamında Düzce’de 2021 yılı içerisinde verilen desteklemeler belli oldu. Buna göre Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerinden alınan bilgilere göre 2021 yılı içerisinde 3 bin 663 anneye doğum yardımı kapsamında toplamda 1,5 milyon lira maddi destek sağlandı. İl Müdürlüğü ekipleri 2022 yılında da çalışmalarına devam ederken, tüm doğum yapan annelere maddi destek sağlamaya devam edecek.